Aprīlī pētīs satiksmes intensitāti un transporta plūsmu Ventspils ielās

1501
Autors: Ventspils Balss
Autors: Ventspils Balss

Laika posmā no aprīļa līdz maijam Ventspilī tiks veikta pilsētas satiksmes intensitātes un transporta plūsmas izpēte, kā ietvaros transporta plūsmas uzskaite tiks veikta 54 krustojumos dažādos diennakts laikos. Iepriekš šāda izpēte tika veikta pirms pieciem gadiem.

Pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde pārstāve Egita Vītola sarunā ar portālu VentspilsBalss.lv skaidroja, ka satiksmes kustības mērījumi par katru krustojumu tiks veikti, uzskaitot tajos transporta plūsmas intensitāti vienas diennakts laikā, vienas stundas laikā. Atsevišķi satiksmes intensitātes mērījumi tiks veikti tā saucamajās PIK stundās: no plkst.07.30 līdz 08.30 un no plkst.16.30 līdz 17.30. Tāpat tiks veikti arī katra krustojuma noslogojuma mērījumi saskaņā ar Latvijas valsts standartu, norādot plūsmas virzienu, atšifrējumu pa laika stundām un izdalot transporta līdzekļu veidus – vieglais transports, autobusi, kravas transports.

Izpētes rezultāti būs pieejami šī gada jūnija beigās, kas turpmāk būs izmantojami satiksmes drošības uzlabošanai, gājēju pāreju ierīkošanas un dažādu ceļa zīmju uzstādīšanas pamatotībai, kā arī noderēs pilsētas infrastruktūras attīstīšanas vajadzībām.

Satiksmes intensitātes mērījumi tiek veikti ik pēc pieciem gadiem. Iepriekš šādi mērījumi veikti 2011.gadā.