Ventspils basketbolisti otrdien, 29.janvārī, piedzīvoja zaudējumu FIBA Čempionu līgas izšķirošajā spēlē, viesos ar 73:82 piekāpjoties Ņižnijnovgorodas klubam un tā zaudējot izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm.

Jau spēles ievadā krietni veiksmīgāk nospēlēja mājinieki Ņižnijnovgorodas klubs, kuriem padevās labs izrāviens un ātri iekrāt 11 punktu pārsvaru (21:10). Laukuma saimnieki uzbruka ar teju simtprocentīgu metienu precizitāti, ko nevarēja teikt par viesu sniegumu. Līdz otrai ceturtdaļai starpību sadeldēt neizdevās gandrīz nemaz (17:26). Līdzīgi ventspilnieki mocījās arī otrajā ceturksnī, netiekot klāt pretiniekiem ne par kripatu. Pat vēl vairāk, viesi nonāca iedzinējos arvien ar lielāku deficītu – lielākais sasniedza 14 punktus, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar 31:45.

Ja otrajā puslaikā izdevās nedaudz pietuvoties, tad tikai uz neilgu laiku un ne tuvāk par astoņiem punktiem. Laukuma saimnieki spēlēja pārliecinoši un ļoti precīzi, savu pārsvaru palielinot vienubrīd pat līdz 20 punktiem. Ventspils tā arī nespēja panākt lūzumu un piedzīvoja zaudējumu ar 73:82.

Ingus Jakovičs ar gūtajiem 19 punktiem bija rezultatīvākais spēlētājs ventspilnieku rindās.

Kopvērtējumā Krievijas klubs pakāpās uz ceturto pozīciju. Pat ja Ventspils spētu panākt Ņižnijnovgorodu kopvērtējumā ar vienādu bilanci, priekšroka būs Krievijas klubam, kuram ventspilnieki zaudēja abās cīņās.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA