Cīņā par vietu play-off, šovakar mājās pret līderiem ASVEL

1211

Otrdienas vakarā Ventspils basketbolisti aizvadīs ļoti svarīgu spēli FIBA Čempionu līgā, savā laukumā tiekoties ar grupas līdervienību Francijas klubu ASVEL. Spēles sākums plkst.19.

Abām komandām šajā spēlē ir nepieciešama uzvara, tādēļ likme būs ļoti augsta un sagaidāms, ka arī spraiga cīņa. Ventspilniekiem uzvara spēlē ļaus spert vēl vienu soli pretī iekļūšanai izslēgšanas spēlēs, savukārt Francijas klubam panākums nodrošinās brīvu pirmo kārtu play-off, jo nostiprināsies grupas pirmajā vietā.

Abas komandas pirmo maču aizvadīja 15.novembrī Francijā un šo maču ventspilnieki zaudēja diezgan smagi ar 68:83. Jāatzīmē, ka Francijas komandai spēle pret BK Ventspils bija pirmā savā laukumā FIBA Čempionu līgā. Pēc pirmā puslaika nešķita, ka ventspilniekiem sagaidāms krietns zaudējums – pēc 20 minūtēm 36:33. Mača liktenis lielā mērā izšķīrās trešās ceturtdaļas ievadā, kad ventspilnieki turpat trīs minūtes nespēja gūt punktus, bet laukuma saimnieki bija ne tikai izlīdzinājuši rezultātu, bet atguvuši arī vadību. Tuvāk ceturtdaļas izskaņai ASVEL Villeurbanne jau bija ieguvusi prāvu pārsvari (52:44), bet trīs minūtes pirms spēles beigām viņu pārsvars sasniedza pat +18 punktus (74:56).

Kā zināms, ventspilnieku treneris Kārlis Muižnieks slimības dēļ nevarēs vadīt komandu turpmākās četras līdz sešas nedēļas.

Kopvērtējumā pirmie ar deviņiem panākumiem 11 spēlēs ir ASVEL, astoņas uzvaras ir Klaipēdas Neptunas, septiņas – EWE Baskets, ventspilnieku rēķinā sešas uzvaras, ar piecām uzvarām seko PAOK, četras ir Muratbey, trīs – Rosa Radom, bet divas – Openjobmetis.