Futbola klubs Ventspils pēc aizvadītās salīdzinoši neveiksmīgās sezonas neturpinās sadarbību ar pieredzējušo galveno treneri Polu Ašvortu, trešdien paziņoja klubs.

Kā norāda klubs, līgums ar Ašvortu bija noslēdzies līdz ar sezonas beigām, taču pēc abpusējas vienošanās līgums netiek pagarināts.

Pagaidām nav zināmi, kādi varētu būt Ašvorta turpmākie plāni. Jāatzīmē, ka Ašvorta sieva ir ventspilniece, ar kuru iepazinās pirmajā trenera darba posmā Ventspils klubā.

48 gadus vecais Ašvorts tieši Ventspilī uzsāka savu trenera karjeru Latvijā. Tas notika 2001.gadā, vēlākos gadus trenējot arī Rīgas un Krievijas komandu Rostov. Laikā no 2005. līdz 2009.gadam Ašvorts bija Rīgas Skonto galvenais treneris. Pēc tam viņš devās darba gaitās uz Nigēriju, kur strādāja futbola attīstības akadēmijā.

Pēc atgriešanās Latvijā viņš 2015.gada septembrī atkal uzsāka vadīt FK Ventspils komandu, jau jaunajā sezonā piesaistot pirmos nigēriešu futbolistus no akadēmijas, kurā strādāja. Viņš galvenā trenera amatā nomainīja Jurģi Pučinski, kura vadībā komandas sniegumā sākās neveiksmju sērija.

Tomēr arī Ašvortam neizdevās komandu aizvest līdz Latvijas čempionu titulam. Vienīgo titulu izdevās iegūt pērn, kad komanda uzvarēja Latvijas kausa izcīņā. Latvijas čempionātā klubs divreiz palika trešais, bet aizvadīto sezonu noslēdza ceturtajā vietā, pirmo reizi 20 gadu laikā izkrītot no medaļnieku pulka. Vienīgais ieguvums bija ceļazīme uz Eiropas līgu.

Kopumā Latvijas čempionātā Ašvorta vadībā ventspilnieki 130 spēlēs guvuši 83 uzvaras, 4 reizes spēlējuši neizšķirti un piedzīvojuši 23 zaudējumus. Eiropas kausos 12 spēlēs trīs uzvaras, viens neizšķirts un astoņi zaudējumi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FK Ventspils