Tagadējā Latvijas futbola komandas Ventspils prezidenta Adlana Šišhanova bijušais klubs Kišiņevas Dacia no Moldovas tiek turēts aizdomās par krāpšanos ar nodokļiem, turklāt 17 tā pārstāvji ir nopratināti, vēsta portāls Moldova.md. Krimināllieta esot cieši saistīta ar Šišhanovu, kurš maksājis algas aploksnēs un kopumā neoficiālā ceļā izmaksātas algas trīs miljonu eiro apmērā.

Krievijas uzņēmējs Šišhanovs Ventspils grožus pārņēma pirms šīs sezonas, turklāt iepriekš viņš bija tieši Dacia investors un vadītājs. Līdzi no Dacia viņš atveda kā galveno treneri, tā arī vairākus futbolistus.

Aizdomās par nelikumībām laika posmā no 2014.gada janvāra līdz 2017.gada februārim, kurā Dacia klubs sniedzis nepatiesu informāciju par ienākumiem un izdevumiem, izmeklētāji ir veikuši kopumā 15 pārbaudes, tostarp vairāku futbolistu mājās. Izmeklēšana tiek veikta saistībā ar izvairīšanos no nodokļu nemaksāšanas sevišķi lielos apmēros.

Izmeklētāji pieļauj, ka Dacia kluba darbiniekiem un futbolistiem neoficiāli izmaksāti aptuveni trīs miljoni eiro.

Kluba grāmatvedība gan noliegusi, ka būtu veikti pārkāpumi.

Krimināllieta esot cieši saistīta ar Šišhanovu, kurš turklāt esot finansējis arī citas Moldovas komandas, bet vairāku gadu garumā, kamēr Krievijas uzņēmējs darbojies šajā valstī, viņš ticis turēts aizdomās arī par sarunātiem mačiem.

Pēc izmeklētāju domām Šišhanovs regulāri maksājis algas aploksnēs, kā arī esot piekopta dubultā grāmatvedība. Futbolisti aploksnēs saņēmuši algas, kas bija no 800 līdz 10 000 dolāru apmērā, turklāt tās personīgi pasniedzis pats uzņēmējs.

Tāpat ir aizdomas, ka Dacia vadība par 350 000 eiro esot nopirkusi citu Moldovas klubu, turklāt netiekot izslēgta varbūtība, ka šajā nelikumīgajā darījumā iesaistīta arī Moldovas Futbola federācija.

“Runa ir par sarunātajām spēlēm, organizētām likmēm un naudas atmazgāšanu,” norāda prokurors Lilians Bakalims.

Līdz šim vienīgo reizi par Moldovas čempioni Dacia kļuvusi 2011.gadā. Šišhanovs šajā klubā bija kopš 2010.gada.

Autors: LETA / Foto: FK Ventspils