FK “Ventspils” uzvar Liepājā un turpina cīņu par Latvijas čempionu titulu

933

FK Ventspils futbolisti svētdien izbraukumā svinēja ļoti svarīgu uzvaru Kurzemes derbijā, kurā ar 1:0 pārspēja FK Liepāja/Mogo vienību. Šī uzvara ļauj ventspilniekiem turpināt cīņu par Latvijas čempionu titulu, turklāt FK Ventspils šī bija jau piektā uzvara pēc kārtas.

Abas komandas spēlēja piesardzīgi, taču pamazām cīņa kļuva atlētiskāka. Lai gan arī mājiniekiem bija dažas labas iespējas, rezultātu atklāja tieši viesi. Pēc liepājnieku vārtsarga kļūdas bumba nonāca pie rezultatīvā nigērieša Tosina Aijeguna, kurš raidīja bumbu zem vārtu pārlikņa.

Spēles otrajā puslaikā liepājniekiem izpildīt uzdevumu vismaz atspēlēties izjauca Abdula Garafa Mamaha otrais brīdinājums, kura dēļ bija jāatstāj laukums un sava komanda mazākumā. Mājinieki gan centās uzspiest savu iniciatīvu, kas arī izdevās, taču lielisks vārtos bija Ventspils vārtsargs Vitālijs Meļņičenko.

Šosezon abas komandas tikušās jau piecas reizes: Latvijas čempionātā sezonas sākumā abas komandas nospēlēja neizšķirti 1:1, pēc tam ventspilnieki pārliecinoši apspēlēja liepājniekus pretinieku laukumā, lai gan bija skaitliskajā mazākumā (4:1), bet pēc tam uzvarēja arī savā laukumā ar 1:0. Arī Latvijas kausa ceturtdaļfinālā ventspilnieki uzvarēja ar 1:0.

Kurzemes komandas no Liepājas un Ventspils virslīgā kopš 1997.gada spēkojušās 85 reizes. Šajos mačos 31 uzvaras izcīnījuši liepājnieki, lielāko artavu dodot vēju pilsētas priekštecei Liepājas metalurgam, 27 panākumi tagad ir FK Ventspils kontā, bet 27 dueļi noslēgušies neizšķirti. Liepājas komandas šajos dueļos guvušas 106 vārtus, bet FK Ventspils – 95.

Pēc 24.kārtas spēlēm intriga par čempionu titulu ir joprojām atklāta. Pirmie ar 56 punktiem ir Riga FC, ar 53 punktiem seko FK Ventspils, bet trešie ar 49 punktiem seko RFS. 42 punkti ir FK Liepāja/Mogo, 40 – pašreizējiem čempioniem Jūrmalas Spartaks.

Nākamo maču FK Ventspils aizvadīs 20.oktobrī, kas savā laukumā uzņems čempionvienību Spartaks.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FK Ventspils