Ghetto Games festivāls mudina Ventspilī rīkot ekstrēmā sporta olimpiādi

1418

Ghetto Games festivāls saulainā ostas pilsētā Ventspils šogad atzīmēja piekto jubileju, un spriežot pēc apmeklētāju piepildītajām tribīnēm, festivāla organizētājiem arī šogad ir izdevies pacelt latiņu vēl augstāk un dāvināt pasākuma vērotājiem brīnišķīgiem iespaidiem bagātu nedēļas nogali.

“Šis gads nesa jaunus pārbaudījumus uz izturību, gan pašiem organizatoriem, gan Ventspils pilsētai. Dalībnieku vidū – vairāk nekā 1500 dažādu ekstrēmu sportu pārstāvju, no kuriem vairāk nekā 300 ir ventspilnieki, kā arī pasaules sporta elites, tādi kā somu streetbike freestyle zvaigzne Jūna Vatanens, un skrituļslidošanas jeb inline pavēlnieks Takeši Jasutoko. Tā kā visi pasākumi bija bija bezmaksas Ventspils apmeklētāju skaitu šajās dienās var tikai minēt. Tomēr, lai arī kāda būtu festivāla programma, lai cik liels bijis dalībnieku skaits, tie, kas ierodas Ventspilī, braucot prom, vienmēr jau domā par to, kā un kad varēs šeit atgriezties!” par panākumiem un izdevušos pasākumu apmierināti atzīst Ghetto Games Festivāla producents Raimonds Elbakjans.

Katrā no pārstāvētajiem ekstrēmo sportu vadītājiem acīs manāms neviltots lepnums un prieks, jo īpaši BMX dirt sacensību galvenajam organizatoram Tomam Siliņam: “Šodien piedzīvojām kā īstenojas mūsu GGFEST misija! Vietējais censonis, kurš audzis un progresējis līdz ar festivālu, gadu gaitā sasniedz savu elku līmeni! Ventspils lepnums Viktors Kronbergs pierādīja, kurš ir saimnieks dirtos!” Otro vietu ieguva Viktors Salazars, trešais bija Mārtins Rantes.

Šogad festivāls ir piesaistījis vēl nebijušu BMX sporta dalībnieku skaitu, kur tika pārstāvētas sešas BMX sporta lielvalstis – Latvija, Vācija, Austrālija, Francija, ASV un Horvātija.

Savukārt, veika sacensību galvenais organizators Dāvis Drande bija gandarīts par iespaidīgo PRO braucēju sniegumu, kā arī faktu, ka izdevies izveidot līdz šim Baltijas mērogā lielākās sacensības.

Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs smaidot salīdzina Ghetto Games festivālu ar Rio olimpiādi: “Tiem, kuriem negribas braukt uz Rio olimpiādes spēlēm, tie brauc uz Ghetto Games! Ventspils aug kopā ar Ghetto Games katru gadu, tāpēc es piedāvāju nākotnē taisīt Latvijas Olimpiādi ekstrēmajos sporta veidos, tas ne tikai attīstīs katras pašvaldības ekstrēmā sporta līmeni, bet arī piesaistīs sportam aizvien vairāk un vairāk jauniešu.”