Ventspils pilsētas svētku pasākumus apmeklējuši 130 000 cilvēku

1412

Ventspils pilsēta ar vērienīgu svētku programmu atzīmēja 726.dzimšanas dienu. Svētku organizētāji lēš, ka šajās dienās pasākumus un dažādas aktivitātes apmeklējuši vairāk nekā 130 000 cilvēku.

Kā ik gadu Ventspils pilsētas svētku atklāšanas pasākuma laikā pilsētas Rātslaukumā notika Ventspils pilsētas domes balvu pasniegšanas ceremonija.

Šogad svētki iezīmējās ar kādu īpašu, ilgi gaidītu notikumu – 5.augusta vakarā Lielajā laukumā tika atklāta unikāla angļu izcelsmes vācu arhitekta Deivida Kuka projektēta strūklaka Fregate Valzivs. Neraugoties uz lietus pilnajiem laika apstākļiem, svinīgo atklāšanas pasākumu klātienē vēroja tūkstošiem interesentu.

Svētku gājienā, kas jau tradicionāli ir viens no iecienītākajiem svētku pasākumiem, šogad piedalījās 115 dažādas iestādes, uzņēmumi, biedrības, draugu un domubiedru kopas, kopskaitā – ap 3000 dalībnieku, pārsteidzot ar krāšņiem tērpiem un atraktīvām performancēm. Gājiena dalībniekus vairākās nominācijās vērtēja žūrija.

Sestdien viskuplākais skaits ļaužu pulcējās centrālajā norises vietā – Ostas ielas promenādē, lai apskatītu kopumā 37 starptautiskā ziedu paklāju festivāla darbus, baudītu muzikālus priekšnesumus, iesaistītos radošās aktivitātēs, vērotu spēkavīru cīņas un iepirktos svētku tirdziņā. Jau otro gadu pēc kārtas ziedu paklāju festivāla uzvarētāja godu ieguva komanda no Japānas.

Vakara programmā ventspilniekus un pilsētas viesus priecēja Intara Busuļa, Abonementa orķestra un Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts. Noslēdzot muzikālo daļu, uzrunu teica Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Savā nākotnes novēlējumā Ventspils iedzīvotājiem un pilsētas viesiem Lembergs īpaši uzrunāja ģimenes un visjaunākās paaudzes pārstāvjus, akcentējot Ventspils kā ģimenei un mazuļiem draudzīgas pilsētas izglītības iespējas. Svētku kulminācijā klātesošos priecēja krāšņa svētku uguņošana.

Pēc svētku vakara programmas Ostas ielas promenādē svinības turpinājās Reņķa dārzā, kur nakts dejas spēlēja grupas Lādezers, Musiqq, kā arī Rassell& Sabīne Berezina & Edvards Grieze.

Īpaša svētku programma bija sagatavota arī Ventspils muzejos – Amatu māja aicināja uz eksperimentālajām darbnīcām, Livonijas ordeņa pilī notika mazo alus darītāju saiets, savukārt Piejūras brīvdabas muzejā – Seno amatu diena, kur savas prasmes demonstrēja amatnieki, bet apmeklētāji varēja iegādāties meistaru rokām darinātas lietas. Kopumā šajās dienās muzejus apmeklējuši un ar Mazbānīti vizinājušies vairāk nekā 14,5 tūkstoši apmeklētāju.

Aktivitātes gan lieliem, gan maziem svētku dienās piedāvāja visas četras Ventspils bibliotēkas – prieku radīja gan Grāmatu svētki, gan bērnu programmas, koncerti un izstādes.

Svētku laikā ventspilnieki un pilsētas viesi ne vien apmeklēja svētku pasākumus, bet baudīja arī pilsētas sniegtās aktīvās atpūtas iespējas. Piedzīvojumu parku kopumā, tai skaitā Kantrī pasākumu, Ūdens piedzīvojumu parku un Pludmales akvaparku apmeklējuši gandrīz 18,5 tūkstoši apmeklētāju.

Daudzi tūkstoši svētku dalībnieku izmantojuši iespēju svētku laikā dodoties ekskursijā ar kuģīti Hercogs Jēkabs un vērot svētku norises Ostas ielas promenādē no Ventas puses, apmeklēt Ventspils Jaunrades nama planetāriju un observatoriju, kā arī baudīt pārējās pilsētas sniegtās atpūtas iespējas.