Otro uzvaru trīs spēlēs un jaunās sezonas pirmajā mačā savā laukumā svinējuši Ventspils hokeja klubs VENTA 2002. Junioru attīstības hokeja līgas (JAHL) debijas sezonas spēlē ventspilnieki savā laukumā pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pārspēja Liepājas SSS komandu.

Spēles piektajā minūtē rezultātu atklāja liepājnieki, tomēr 14.minūtē pēc Nika Bērziņa precīzā metiena izdevās atjaunot līdzsvaru – 1:1. Otrā perioda vidū mājiniekiem bija divu spēlētāju lielais skaitliskais vairākums, ko arī izdevās realizēt – precīzs bija Aigars Vilmanis.

Minimālo pārsvaru izdevās noturēt ilgi – gandrīz līdz pamatlaika beigām. Lai nosargātu uzvaru pamatlaikā, pietrūka vien 102 sekundes: liepājnieki izmantoja skaitliskā vairākuma iespēju un panāca izlīdzinājumu 2:2.

Pagarinājumā uzvarētājs netika noskaidrots, to nācās atlikt līdz pēcspēles metienu sērijai. Vienīgo reizi ripa vārtos lidoja pēc Edgara Cgojeva metiena, kas arī atnesa ventspilniekiem uzvaru.

Pēc šīs cīņas Ventspils klubs nākamās četras spēles aizvadīs izbraukumā pret Pārdaugavu, Valmieru, Mārupi/Ako un Prizmu. Savā laukumā Ventspils komandu atkal redzēsim tikai 14.oktobrī, kad VENTA 2002 uzņems Zemgale Juniorskomandu.

Junioru attīstības hokeja līga ir jauns veidojums, ar kuru Latvijas Hokeja federācija ir noslēgusi vienu no Latvijas hokeja sakārtošanas posmiem. Turpmāk bērnu un jauniešu hokejs tiks attīstīts līdz spēlētāju 17 gadu vecuma sasniegšanai, junioru hokejs no 17 līdz 21 gadu vecumam, tālāk sekos jau pieaugušo hokejs. Līdz ar to šī līga aizvietos līdzšinējo Latvijas čempionāta 1.līgu, kurā pēdējos divus gadus par uzvarētājiem kļuva tieši Ventspils klubs.

Ventspilnieki šajā čempionātā mērosies spēkiem ar HK Zemgale/JLSS, Prizma, Liepājas SSS, HS Rīga 2002, Dinaburga Daugavpils, Mārupe/Ako, Pārdaugavas un Valmieras HK komandām. JAHL čempionāts solās būt interesants, jo tajā spēlēs daudz motivētu jauniešu, kuri hokejā vēlas sasniegt visaugstākos sasniegumus. Pamaturnīrā katra no komandām aizvadīs 32 spēles, play-off iekļuvušās komandas – katra vēl astoņas spēles.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: HK VENTA 2002