Sestdien, 26.augustā, Piltenē notiks Latvijas čempionāts 10 km šosejas skrējienā un Ventspils novada atklātais čempionāts 10 km un 5 km šosejas skrējienā un 5 km nūjošanas distancē. Skries arī bērni. Starta šāvienu dos vēsturisks lielgabals.

Pagājušajā gadā skrējienu atjaunoja pēc vairāku gadu pārtraukuma. To, ka tas ir vajadzīgs, liecināja lielā sportotāju interese. Sacensībās piedalījās ap 500 dalībnieku. Pasākuma iniciatori ir labi pazīstamie sportisti Valērijs Žolnerovičs un Aigars Matisons. Viņu iniciatīvu atbalsta ne tikai Latvijas Vieglatlētikas savienība un Ventspils novada pašvaldība, bet arī vairāki uzņēmēji un privātpersonas, rūpējoties par to, lai pasākuma dalībnieki saņemtu balvas.Rīkotāji paredz, ka sestdien uz starta būs vairāk nekā 600 dalībnieku.

Paredzams, ka Piltenē startēs tādi labākie Latvijas sportisti kā olimpiete Ilona Marhele no Alūksnes, kura šogad Londonā pasaules čempionātā izcīnīja 31.vietu maratonā, olimpiete Anita Kažemāka no Preiļiem, kura šogad Londonā piedalījās pasaules čempionātā maratona distancē, Latvijas izlases dalībniece Gundega Heidingere no Ogres, kas iesaistījās Eiropas komandu kausa izcīņā, cēsiniece Lelde Neimande – viena no labākajām garo distanču skrējējām Latvijā, Karīna Helmane-Soročenkova no Tukuma, kas arī ir viena no labākajām garo distanču skrējējām Latvijā, Daiga Grickus no Rīgas, kura, tāpat kā Laura Čakle, ir viena no labākajām garo distanču skrējējām Latvijā.

Vīru konkurencē būs interesanti pavērot, kā startēs vairākkārtējaiss olimpietis un Latvijas rekordists maratonā un pusmaratonā Valērijs Žolnerovičs, Reinis Hartmanis no Grobiņas – pagājušā gada uzvarētājs Piltenes skrējienā 10 km distancē, Latvijas izlases dalībnieks Kristaps Vējš-Āboliņš no Gulbenes, kurš, tāpat kā Dmitrijs Serjogins no Rīgas, Kristaps Bērziņš no Kuldīgas, Kristaps Kaimiņš no Ogres, Renārs Roze no Ogres, ir viens no labākajiem garo distanču skrējējiem Latvijā. Skrējienā iecerējis piedalīties arī Artūrs Niklāvs Medveds no Aizputes – Latvijas čempions 3000m/šķēršļu skrējiena un Latvijas izlases dalībnieks savā vecuma grupā Kaspars Gulbis no Ventspils novada Ugāles.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto