Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa amatpersonas no divu vīriešu dzīvesvietām konfiscējušas 1240 nelegālo cigarešu, nereģistrētu gāzes ieroci un 29 gramus marihuānu.

Kā informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova, vienam no vīriešiem par cigarešu glabāšanu ir noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un par nereģistrēta ieroča glabāšanu ir uzsākta administratīvā lietvedība. Savukārt otrajā gadījumā par marihuānas glabāšanu ir uzsākts kriminālprocess.

Kā stāstīja Šeršņova, policija operatīvas darbības rezultātā ieguva informāciju par to, ka kāds vīrietis savā īpašumā glabā nelegālās cigaretes. Veicot administratīvo apskati vīrieša īpašumā Ventspilī, policisti tajā konstatēja un konfiscēja vairākas cigaretes bez Latvijas republikas akcīzes markām. Kopumā konfiscētas 1240 cigaretes jeb 62 cigarešu paciņas. To starpā bija cigaretes NZ, Premier, Winston, NL un Marlboro. Minētais 1956.gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīgiem pārkāpumiem.

Vīrietim ir noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par ar akcīzes nodokli apliekamo preču uzglabāšanas noteikumu pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu no 70 līdz 700 eiro.

Tāpat minētā vīrieša dzīvesvietā konstatēts nereģistrēts gāzes ierocis. Par šo pārkāpumu ir uzsākta administratīvā lietvedība par tādu prasību neizpildi, kuras jāpilda ieroču glabāšanas, nēsāšanas un kolekcijas atļaujas darbības laikā. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu no trīsdesmit pieciem līdz trīssimt piecdesmit eiro, atņemot šaujamieroča vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesības uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.

Savukārt kāda 1993.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā atrasti trīs iepakojumi ar zaļas krāsas augu valsts maisījumu. Lai noskaidrotu vielas sastāvu un daudzumu, tika nozīmēta ekspertīze, kurā konstatēts, ka konfiscētā viela ir marihuāna – kopumā 29 grami.

Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu bez nolūka tās realizēt. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts policija