26. – 27.martā Kataras galvaspilsētā Dohā notiks FIBA (Starptautiskās Basketbola federācijas) 3×3 basketbola Pasaules tūres pirmais posms. Turnīrā Latviju pārstāvēs vadošā komanda “Riga”, kuras sastāvā spēlē Ventspils olimpiskās vienības sportists Kārlis Pauls Lasmanis. Komandā vēl spēlē – Agnis Čavars, Nauris Miezis un Edgars Krūmiņš.

“Riga” komanda spēlēs B apakšgrupā, kurā sacentīsies ar Kanādas “Edmonton” un Nīderlandes “Amsterdam Talent & Pro”. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas.

“Riga” komandas spēļu laiku 26.martā plkst. 16:00 pret Edmonton un plkst. 17.55 pret Amsterdam Talent&Pro.

Dohas turnīrā ar pirmo numuru izlikta Serbijas komanda “Liman”, ar otro – “Riga”, ar trešo – Serbijas “Ub”, bet ar ceturto ASV “NY Harlem”.

Spēles būs iespējams vērot tiešraidē FIBA 3×3 “YouTube” kanālā.

Latvijas izlases komanda turpina gatavoties Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram.

Tokijas Olimpiskās spēlēs 3×3 basketbolā startēs 8 vīriešu un 8 sieviešu komandas. Balstoties uz izlašu reitingu Olimpiskām spēlēm šobrīd vīriešiem kvalificējušās Serbijas, Krievijas, Ķīnas un Japānas komandas, bet sievietēm Krievijas, Ķīnas, Mongolijas un Rumānijas komandas. Atlikušās 4 vietas gan vīriešiem, gan sievietēm tiks izspēlētas kvalifikācijas turnīros.

No 26. līdz 30.maijam Austrijas pilsētā Grācā notiks kvalifikācijas turnīrs, kurā startēs 20 vīriešu un 20 sieviešu komandas un mūsu vīriešu komanda ir ielozēta vienā apakšgrupā ar Nīderlandes, Kanādas, Horvātijas un Austrijas komandām. No šī kvalifikācijas turnīra Tokijas Olimpiskajām spēlēm kvalificēsies 3 komandas.

Pēdējā kvalifikācijas iespēja būs turnīrā Budapeštā, Ungārijā, kurā tiks izspēlēta pa vienai kvalifikācijas kvotai katrā no dzimumiem. Informācija par turnīra norises laiku tiks precizēta.

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils pilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauti 20 sportisti un 3 sporta veidu atbalsta programmas,  piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 55 000 eiro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts.

 

23.03.2021. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Sporta pārvalde