Klāt 25.LBL Zvaigžņu spēle!

1277

Ventspilī šodien norisinās Latvijas Basketbola līgas (LBL) 25.Zvaigžņu spēle.

Pats mača sākums Ventspils olimpiskajā centrā iecerēts plkst.17, ko tiešraidē pārraidīs arī Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls, savukārt no plkst.15 norisināsies priekšsacīkstes dažādiem meistarības konkursiem.

LBL Zvaigžņu spēlē jau desmito gadu pēc kārtas sacentīsies vietējo spēlētāju komanda pret vienību, kas veidota no leģionāriem.

Pēc abu komandu sastāvu paziņošanas kļuvis skaidrs, ka vislielākā pārstāvniecība ar sešiem basketbolistiem būs Ventspilij. Savukārt ar pieciem seko VEF Rīga. Rīdzinieki būtu blakus saviem Kurzemes konkurentiem, ja vien LBL Zvaigžņu spēlē piedalītos arī Jānis Blūms, kurš gan priekšroku šādam pašam pasākumam devis VTB Vienotajā līgā.

Savukārt pa trim spēlētājiem šajā Zvaigžņu spēlē piedalīsies no čempiones Valmiera/ORDO, Liepāja/Triobet un Barons kvartāls komandām. Tikmēr pa vienam pārstāvim būs no Jūrmala/Fēnikss, Latvijas Universitāte, Jēkabpils un Valka/Valga vienībām.

Šajā Zvaigžņu spēlē nebūs pārstāvēta vienīgi Ogre/Kumho Tyre.

Zvaigžņu spēles starta sastāvu balsojumā triumfēja Ventspils komandas lietuviešu basketbolists Edgars Žeļonis, bet kopā ar viņu Leģionāru vienības sākumsastāvā dosies arī Kristofers Ričardss, Arns Labucks (abi – VEF Rīga), Tailers Larsons un Deniss Krestiņins (abi – Barons kvartāls).

Kā rezervisti šajā komandā būs Villijs Dīns, Folerins Kempbels (abi – Ventspils), Abduls Gadijs (VEF Rīga), Demjers Pitss (Valmiera/ORDO), Malkolms Grifins, Karls Montgomerijs (abi – Liepāja/Triobet) un Taurs Jogela (Barons kvartāls).

Savukārt LBL izlases sākumsastāvā laukumā dosies Kristaps Janičenoks, Aigars Šķēle, Ronalds Zaķis (visi – Ventspils), Armands Šķēle (VEF Rīga) un Mārtiņš Laksa (Valmiera/ORDO).

Tikmēr starp pašmāju komandas rezervistiem iekļauti Edgars Jeromanovs (Jūrmala/Fēnikss), Jānis Kaufmanis (Valmiera/ORDO), Edgars Lasenbergs (Latvijas Universitāte), Roberts Stumbris (Jēkabpils), Artjoms Butjankovs (Liepāja/Triobet), Ivars Rihards Žvīgurs (Valka/Valga) un Mārtiņš Meiers (VEF Rīga).

Tāpat šodien norisināsies arī slam dunk konkurss, kurā kopumā būs septiņi dalībnieki, taču starp viņiem nebūs konkursa pieckārtējs uzvarētājs Kristaps Dārgais, kurš ir savainots. Tiesa, viņš būs viens no žūrijas locekļiem.

Tikmēr trīspunktu metienu konkursā startēs 15 dalībnieki, starp kuriem būs tādi snaiperi kā Māris Gulbis, Kristaps Janičenoks, Jānis Kaufmanis, Mārtiņš Laksa un Edgars Jeromanovs.

Šajā Zvaigžņu spēlē norisināsies arī sacensības starp Latvijas līgās spēlējošo brāļu duetiem, kur būs septiņi pāri. Šajās sacensībās piedalīsies Armands un Aigars Šķēles, Jānis un Edgars Kaufmaņi, Māris un Mārtiņš Gulbji, Gints un Jānis Antropi, Artis un Arnis Ates, Artūrs un Edijs Ausēji, bet ar īpašo ielūgumu piedalīsies VEF Rīga basketbolisti Mārtiņš Meiers un Mareks Mejeris.

Zvaigžņu spēles rītā programmu pirmo reizi papildinās NBA Junioru līgas finālspēles.