Kučinska valdībai aprit gads

1362
Foto: Ieva Lūka/LETA
Foto: Ieva Lūka/LETA

Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītajai valdībai aprit gads, bet par paveikto gada laikā premjers atskaitīsies valdības sēdē nākamnedēļ, 14.februārī.

Saeima Kučinska veidoto valdību apstiprināja 2016.gada 11.februārī.

Kučinska vadītajā Ministru kabinetā strādā 13 ministri – ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, kultūras ministre Dace Melbārde, labklājības ministrs Jānis Reirs, satiksmes ministrs Uldis Augulis, veselības ministre Anda Čakša, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Lai izvērtētu gada laikā paveikto, Kučinskis sākot no šā gada janvāra beigām tikās ar ministriem, lai pārrunātu valdības rīcības plāna izpildi.

Premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars sacīja, ka Kučinskis par valdības darbu un valdības rīcības plāna izpildi atskaitīsies otrdien gaidāmajā valdības sēdē. Vaivars piebilda, ka premjers informēs gan par izpildītajiem, gan neizpildītajiem darbiem.

Ministru prezidents arī 2016.gada septembrī un oktobrī tikās ar savas valdības ministriem, lai individuāli pārrunātu valdības rīcības plāna izpildi.

Toreiz, apkopojot secinājumus pēc ministru uzklausīšanas par valdības rīcības plāna izpildi, Ministru prezidents aicināja ministrus arī turpmāk jautājumus risināt sadarbojoties, nevis katrai nozarei atsevišķi.

Pieminot valdības rīcības plānā noteikto uzdevumu termiņu pārcelšanu, Kučinskis aicināja par to necelt trauksmi, jo katram ir savi iemesli, kāpēc jāmaina termiņi. Tomēr tas vienalga nozīmē virzību uz noteikto uzdevumu izpildi. Tāpēc viņš aicināja turpināt runāt vienam ar otru un problēmas neuzskatīt par tādām, kas skar tikai vienu nozari, bet ir visu kopējais jautājums. Jau tagad esot vērojami vairāki pozitīvie horizontālās sadarbības piemēri starp ministrijām. “Tad noteikti sasniegsim to, ko esam iecerējuši,” teica valdības vadītājs.

Viņš arī atzina, ka pēc sarunām ar visiem ministriem esot vieglāk skatīties uz visu “laukumu”.

Valdības prioritātes joprojām ir tautsaimniecības izaugsme, reformas veselības aprūpē, reformas izglītībā un valsts drošība, ministriem atgādināja premjers.