Koha un Palameika kandidē uz Latvijas gada labakās sportistes titulu

1809
Autors: Latvijas Olimpiskā komiteja
Autors: Latvijas Olimpiskā komiteja

Latvijas Olimpiskā komiteja nosaukusi to sportistu vārdus, kuri pretendēs uz Latvijas gada labākā sportista un sportistes titulu. Dāmu konkurencē nominēta arī ventspilniece Rebeka Koha un Ventspils augstas klases sportistu atbalsta programmas atlēte Madara Palameika.

17 gadus jaunā svarcēlāja Koha aizvadītajā vasarā izcīnīja ceturto vietu Rio vasaras olimpiskajās spēlēs un bronzas godalgu debijas reizē Eiropas pieaugušo čempionātā. Savukārt talseniece Palameika, kas ir Ventspils augstas klases sportistu atbalsta programmas atlēte, olimpiskajās spēlēs palika desmitajā vietā, taču triumfēja IAAF Dimanta līgas sacensību seriālā.

Kategorijā labākais Latvijas sportists nominēts vairākkārtējs Labākais Latvijas sportists balvas saņēmējs skeletonists Martins Dukurs, kuram sīvu konkurenci sastādīs populārais basketbolists, viens no NBA kluba līderiem, kurš spoži nes Latvijas vārdu Ņujorkā, Kristaps Porzinģis, Latvijas bobsleja izlases labākais pilots Oskars Melbārdis un bokseris, kurš turpina boksēties bez zaudējumiem – Mairis Briedis. Nominantu vidū arī Eiropas čempions skeletonā – Tomass Dukurs un smaiļotājs, trešās vietas ieguvējs Eiropas čempionātā un augstās piektās vietas ieguvējs Rio oimpiskajās spēlēs – smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs.

Labākās Latvijas sportistes titulu centīsies noturēt Latvijas Gada balva sportā 2015 laureāte, vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa, kura, neskatoties uz dažādām likstām, izcīnījusi augsto ceturto vietu olimpiskajās spēlēs un sezonas sākumā labojusi Latvijas rekordu. Viņai cīņā par titulu līdzās Kohai un Palameikai konkurēs arī Eiropas čempione brīvajā cīņā Anastasija Grigorjeva un tenisiste Anastasija Sevastova, kura pēc atgriešanās sportā strauji atguvusi pozīcijas pasaules rangā.