Koha un Suharevs paliek ceturtie pasaules U-20 čempionātā

1332

Pasaules U-20 čempionātā abiem Latvijas jaunajiem svarcēlājiem, ventspilniekiem Rebekai Kohai un Ritvaram Suharevam šoreiz neizdevās kāpt uz goda pjedestāla, jo abi talantīgie svarcēlāji ierindojās ceturtajā vietā.

18 gadus jaunā Koha pirms sacensībām bija rangā otrajā vietā. Raušanas disciplīnā ventspilniece bija sekmīga visos piegājienos (87+89+92 kg), bet tikmēr galvenās konkurentes netika galā ar smagajiem stieņiem. Tādējādi otrajā vietā iekārtojās 16 gadus vecā ķīniete Linlona Ju, kura uzrāva 91 kilogramu, savukārt trešā bija 20 gadus vecā taizemiete Supatra Kaevhona ar 88 kilogramiem. Latvietei raušanā mazā zelta medaļa.

Grūšanas sacensībās Koha vispirms pievarēja 103 kilogramus, bet tad cieta neveiksmi ar 107 kg stieni. Pēdējā piegājienā tika nolemts riskēt ar 110 kilogramu smagumu, izdevās pacelt un gandrīz sanāca noturēt, taču kāds mazumiņš tomēr pietrūka. Līdz ar to abu disciplīnu summā Rebeka Koha uzrādīja 195 kg, kas viņai deva ceturto vietu.

Savukārt 17 gadus vecais Suharevs raušanas disciplīnā bija sekmīgs pirmajos divos piegājienos (146 un 150 kg), taču cieta neveiksmi ar 153 kilogramiem. Labākais izrādījās kolumbietis Jeisons Lopess-Lopess (156), otro vietu ieņēma krievs Vjačeslavs Jarkins, trešajā pozīcijā iekārtojās kolumbietis Brajans Rodaljegass, bet mūsējais bija piektais.

Grūšanas sacensībās latvietis triumfēja visos mēģinājumos (172, 177 un 180 kg), sasniedzot sesto labāko rezultātu. Noslēdzošajā disciplīnā vairāki konkurenti netika galā ar smagajiem svariem. Sacensību noslēgumā Ritvars Suharevs ar personisko rekordu ierindojās augstajā ceturtajā vietā.