Kohas treneris: Olimpiādē svarīgi ir nervi, Rebeka bija pārliecināta par sevi

1399
Autors: AP/SCANPIX
Autors: AP/SCANPIX

Latvijas svarcēlājas Rebekas Kohas treneris Eduards Andruškevičs pēc sportistes izcīnītās ceturtās vietas Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs norādījis uz tiesnešu kļūdām, kas, iespējam, liedza Rebekai pacīnīties par medaļu, bet pati sportiste ir apņēmības pilna turpināt strādāt, lai pēc četriem gadiem Tokijā vairs nepieļautu tādas kļūdas, kādas atgadījās Rio.

Kā ziņots, svētdien aizvadītajās sacensībās svara kategorijā līdz 53 kilogramiem raušanā Koha pacēla 90 kilogramus, bet grūšanā viņai padevās 107 kilogramus smags stienis, kas summā deva 197 kilogramus, par kilogramu atpaliekot no sava personiskā rekorda, bet par diviem – no bronzas medaļas. Kohai netika ieskaitīts pirmais mēģinājums raušanā, jo Latvijas sportiste to izpildīja sekundi par vēlu, kā arī viņai nepadevās trešais mēģinājums grūšanā.

Pēc sacensībām sportistei acīs bija asaras, saprotot, ka palikusi soļa attālumā no olimpiskās medaļas. Viņa pauda nožēlu, ka nav izdevies pēdējais mēģinājums, ko nesanāca precīzi uzcelt no krūtīm.

“Ceturtā vieta ir ļoti laba un treneri tāpat lepojas. Uz konkrētu vietu necerēju, galvenais bija labs rezultāts, bet pēc tāda arī sekotu laba vieta,” pauda sportiste. “Nespēju izpildīt pēdējo gājienu un zaudēju trešo vietu.”

Kohas spēkos nebija ietekmēt pirmo mēģinājumu, ko tiesneši neieskaitīja. “Pieteicām šo svaru laicīgi, tomēr tiesneši laicīgi nepierakstīja un neiedeva minūti, kas pienākas pēc svara maiņas. Zināju, ka tā nav mana kļūda un visu tehniski izdarīju pareizi, tāpēc tas mani neizsita no līdzsvara.”

Sportistes treneris Eduards Andruškevičs uzsvēra, ka tā bija tiesnešu vaina, turklāt daudzi nemaz neesot zinājuši, kurš par to ir atbildīgs. “Tagad tiek teikts, ka varbūt nemaz nevajadzēja iet uz to gājienu. Grūti spriest, mēs nevaram neko ietekmēt. Tiesneši nesaprot, ka viss ir jādara ātri. No mūsu puses kļūdu nebija.”

“Esmu apmierināts. Bija iespējama medaļa, tomēr neviens nevarēja paredzēt, ka ķīniete šādi kļūdīsies,” pauda Andruškevičs, atgādinot par Ķīnas sportisti Li Jajuņu, kura raušanā sasniedza jaunu olimpisko rekordu, bet grūšanā nespēja pievarēt nevienu no mēģinājumiem, kas Latvijas sportistei ļāva pakāpties par pozīciju augstāk.

Tāpat tiek diskutēts, vai Kohai pēc neieskaitīta pirmā mēģinājuma arī otrajā vajadzēja celt 87 kilogramus nevis palielināt svaru. “Neviens tobrīd nedomāja, ka ķīnietei būs nulle, jo cīņa tikai sākās. Mums vajadzēja nofiksēt rezultātu, un 87 kilogrami uzreiz dotu vietu sešiniekā, kas arī bija mūsu galvenais mērķis,” teica treneris.

“Ceturtā vieta ir diezgan laba. Olimpiādē svarīgi ir nervi, bet Rebeka bija pārliecināta par sevi, cīnījās līdz galam un nenervozēja. Katrā disciplīnā bija diviem labiem gājieniem. Rebeka pati ir kaujinieciska un tieši tāpēc neapmierināta ar ceturto vietu, bet visi viņu apsveic,” uzsvēra Andruškevičs.

Pati Koha pauda prieku, ka pacēlusi 90 kilogramus raušanā. “Tāpat ļoti, ļoti vēlējos 110 kilogramus grūšanā, bet diemžēl atkal nesanāca. Tātad jātrenējas vairāk.”

Andruškevičs gan atzina, ka no viņa viedokļa 110 kilogrami Kohai pašlaik ir nedaudz par daudz, tomēr sportiste pati šo svaru prasījusi un vēlējusies celt.

Koha stāstīja, ka, pirmoreiz startējot olimpiskajās spēlēs, sākumā bijis apjukums, tomēr pēc tam viņa iegājusi ritmā. “Esmu guvusi jaunu un ļoti lielu pieredzi. Trenēšos tālāk, vairāk un cītīgāk, jo mērķis ir nākamās olimpiskās spēles, kur viss jāizdara labāk un bez kļūdām. Cik varēšu tik trenēšos un gatavošos, bet tagad gan kārtīgi paēdīšu.”

Kohai pirms sacensībām bija jānomet vairāki kilogrami svara, tāpēc pēdējā nedēļā viņas ēdienkarte bija stingrā treneru uzraudzībā. “Varbūt arī tāpēc sacensībās tik smagi un grūti gāja.” Tieši tāpēc sportiste decembrī gaidāmajā Eiropas junioru čempionātā jau startēs svara kategorijā līdz 58 kilogramiem.

Tikmēr Andruškevičs izteicās, ka tomēr neizslēdz iespēju Kohai arī turpmāk startēt svarā līdz 53 kilogramiem. “Viņai, kā jau meitenei, patīk bulciņas un šokolāde. Varbūt ar sabalansētu ēšanu, izdotos svaru noturēt. Tomēr viņa grib pamēģināt startēt svarā līdz 58 kilogramiem, ko arī pamēģināsim. Varbūt tur tieši sekmēsies labāk.”

Sportiste uzsvēra, ka negatavojas apstāties, tāpēc jau rīt septiņos viņai plānota rīta rosme, bet pēc tam dienas gaitā divi treniņi. Tiesa, Andruškevičs uzzinot par šiem izteikumiem pasmējās, atzīstot, ka šāda rezultāta dēļ varbūt tomēr rītdienas pirmais treniņš tiks atcelts, ļaujot meitenei pastaigāties pa veikaliem.