Augusta vidū Latvijas dziesminieki vērs vārtus Popē

1411

18., 19. un 20.augustā Popē pirmo reizi tiks vērti dziesminieku vārti Kurzemē. Popes dabas koncertzālēs – estrādē, senajā pilskalnā un Popes muižas gleznainajā apkārtnē skanēs Latvijas dziesminieku, kā arī dzejnieku balsis, sakūstot ar šurp nākušo ļaužu balsīm. Pēc 20 gadu klusēšanas Popes estrāde gatava savai jaunai elpai.

Ceturtdien, 18.augusta vakarā, plkst.20 Popes estrādē sāksies Latvijas dziesminieku lielkoncerts Vārti, kurā piedalīsies Andris Akmentiņš, Haralds Sīmanis, Austra Pumpure un austrasbērni, Arnis Miltiņš, Maija Kalniņa, Zanda Štrausa, Dinārs Gulbis, Reinis Jaunais, Aivars Punkstiņš, Elīna Arbidāne, Ieva Akuratere un Ilze Grunte, Raimonda Vazdika, Jana Egle, Jānis Rūcis, Pēteris Draguns, Rūta Ķergalve, Zane Daugule un Māris Salējs, Andžejs Beļevičs, Inita Jansone un Ieva Dzintare, Kristīne Sudmale-Locika, Marģers Eglinskis, Uldis Kākulis, Agita Draguna, koncertapvienība Miegs (Matīss Pavītols, Roberts Dinters un Jānis Straume), grupa Labie laiki (Edgars Skujnieks, Arnolds Kārklis un Filips Mundukjans), Kristaps Sudmalis un grupa “Karogi”, koris “Kaiva” un ritma grupa Transcendentālē, un citi.

Pusnaktī, kad koncerts būs izskanējis, dziesmas un dzeja turpināsies Popes senajā pilskalnā, kur tiks iedegti Pilnmēness nakts dziesmu ugunskuri Cauri laikam redzošs, Meklētāji un sapņotāji, Kurzemes krasta ļaudis, Klaidoņi un ceļinieki. Ugunskuru vadmotīvi rasti dzejnieka Olafa Gūtmaņa dzejā, kura ir ļoti svarīga un neatņemama dziesminieku pasākuma daļa. Olafa Gūtmaņa dzeja skanēs gan lasījumos, gan dziesminieku dziesmās. Tostarp tādās, kuras ir radītas īpaši šim notikumam un Popē piedzīvos savus pirmatskaņojumus.

19.augusta notikumi sāksies jau plkst.11, kad Popes muižas gleznainajā parkā visas dienas garumā notiks īpašas satikšanās ar dziesminiekiem un viņu dziesmām – koncertos Tuvplāni. Tā būs unikāla iespēja būt dziesminiekam pavisam tuvu. Tuvplānā ar klausītāju tiksies Maija Kalniņa un grupa Transcendentālē, Andris Akmentiņš, Rūta Ķergalve, Andžejs Beļevičs, Jana Egle un Jānis Rūcis, Haralds Sīmanis, Inita Jansone un Ieva Dzintare, Matīss Pavītols un koncertapvienība Miegs, Kristīne Sudmale-Locika un Kristaps Sudmalis, Pēteris Draguns.

Vakarpusē plkst.19 Popes muižas parkā pie ūdensrožu dīķa notiks dziesminieku noslēguma rituāls, kurā piedalīsies Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Haralds Sīmanis un visi klātesošie.

Dziesmas skanēs arī sestdien, 20.augustā, kad plkst.12 Popes luterāņu baznīcā ikviens gaidīts uz dziesminieka Haralda Sīmaņa autorkoncertu Kalna galā.

Pasākuma laikā darbosies telšu pilsētiņa.

Ieeja pasākumā par ziedojumiem