Latvieši sāk ar uzvaru pār Poliju, bet tad spraigā cīņā zaudē Beļģijai

446

Tokijas olimpisko spēļu sacensību gaisotni jau nākamajā dienā pēc atklāšanas sāka izjust 3×3 basketbolisti un kā pirmās oficiālās olimpiskās spēles šajā sporta veidā aizvadītājiem kļuva Latvijas un Polijas basketbolisti. Vēsturiski pirmās uzvaras autori ir latvieši, kuri pieveica poļus ar 21:14. Pēc tam otrajā spēlē dramatiskā galotnē zaudēts Beļģijai – 20:21.

Spēles sākums ritēja saspringti – poļi ik pa brīdim izvirzījās nelielā vadībā, tomēr tālāk pie rezultāta 5:5 toni sāka noteikt latvieši. Krūmiņš, Čavars un Miezis ar precīziem metieniem panāca jau 10:5, pēc tam sekoja 12:7 un 15:9. Īpaši labi latvieši spēlēja zem groza apakšas, izmantojot teju katru iespēju gūt punktus. Uzvarai punktu pielika ventspilnieks Kārlis Pauls Lasmanis, būdams precīzs no soda metiena atzīmes – 21:14.

Visā spēlē Lasmanis sakrāja piecus punktus. Vairāk iemeta Miezis (7), bet Latvijas karognesējs atklāšanas ceremonijā Čavars guva piecus punktus un izcīnīja astoņas bumbas zem groza.

Nākamajā spēlē latvieši tikās ar Beļģiju, kurai tā bija pirmā spēle turnīrā, kamēr mūsu vīriem – jau otrā. Mačs ritēja kā pa viļņiem, sākumā mūsu komanda nespēja iespēlēties, tomēr turpinājumā ik pa brīdim pretiniekus noķēra un bija arī vadībā. Minūti pirms beigām Miezis ieraidīja tālmetienu un panāca vadību ar 20:19, taču tūliņ beļģi atbildēja ar to pašu un mačs bija galā – 20:21.

24.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com