Latvijas čempioni velotriālā pirmo reizi noskaidroti Usmā

1469

Autors: Publicitātes fotoSestdien Usmā notika Latvijas čempionāta trešais posms velotriālā. Šāda līmeņa sacensības Usmā tika rīkotas pirmo reizi. Šo posmu apmeklēja ievērojami liels dalībnieku skaits – 28 braucēji no Rīgas, Ugāles, Puzes, Jelgavas un, protams, no pašas Usmas. Visus triālistus dalīja jau ierastajās grupās: iesācēji, inter medium, eksperti un elite, taču šoreiz vēl klāt nāca pavisam mazo grupa, kurā visi bija uzvarētāji.

Tā kā strauji tuvojas Pasaules kauss Vācijā un Čehijā, kur dosies arī deviņi triālisti no Latvijas, brāļi Dermaki bija sagatavojuši deviņas diezgan sarežģītas un smagas trases. Kā viņi paši atzina, tās tika veidotas balstoties uz pieredzētajiem šķēršļiem sacensībās ārzemēs. Kādam gāja vieglāk, kādam grūtāk, tomēr beigās visu izšķīra veiklība un pieredze. Arī lakapstākļi bija labvēlīgi- spoža saule un atsvaidzinošs vējš. Pie labās organizācijas var paslavēt arī tiesnešu operatīvo darbu, kas ļāva sportistiem ātrāk pāriet no trases uz trasi.

Elites klasē uzvarēja Arvis Dermaks, aiz sevis atstājot Ansi Dermaku un Kristapu Skudru. Ekspertu klasē triumfēja Mārcis Meiers, sekoja Markuss Karņickis un Artūrs Bogdanovs. Inter klasē labākais bija Reinis Atvars, pārspējot Andri Grīnfeldsu un Žni Rībenu. Savukārt starp iesācējiem labākais bija Roberts Anderšmits, sekoja Renārs Atvars un Daniels Žuburs.