Ceļazīmi uz Rio ieguvis arī kanoe airētājs Iļjins

1555
Autors: Edijs Pālēns/LETA
Autors: Edijs Pālēns/LETA

Latvijas olimpisko komandu dalībai 2016.gada vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro papildinājis vēl viens sportists. Olimpisko ceļazīmi saņēmis arī kanoe airētājs Dagnis Iļjins, portālam Ventspilnieks.lv apliecināja Latvijas Kanoe federācijas viceprezidente Lelde Laure.

Viņa skaidroja, ka ventspilniekam Iļjinam iespēja startēt olimpiskajās spēlēs radusies pēc tam, kad dopinga pārkāpumu dēļ tika diskvalificēti Baltkrievijas un Runānijas airētāji.

Dagnis olimpiskajā Rio startēs tikai vienā disciplīnā – 1000 m distancē. Tieši šī ir Iļjina distance, kurā viņš arī lika galveno akcentu cīņā par olimpisko ceļazīmi kvalifikācijas sacensībās, kurās mazliet pietrūka, lai automātiski kvalificētos Rio. Lai gan par ceļazīmi saņemts apstiprinājums tikai šajā nedēļas nogalē, tomēr Iļjins paspēšot pienācīgi sagatavoties olimpiskajām spēlēm, norādīja Laure.

Kanoe airēšanas sacensības 1000 metru distancē tiks aizvadītas 15. un 16.augustā.

24 gadus vecajam Iļjinam šīs būs pirmās olimpiskās spēles. Viņa līdzšinējās karjeras spožākais panākums ir 2013.gadā izcīnītā sudraba godalga pasaules U-23 čempionātā, turklāt tieši savā kroņa – 1000 m distancē.

Līdz ar to Latvijas olimpiskās komandas sastāvs šobrīd ir paplašinājies līdz 33 sportistiem 12 sporta veidos. Turklāt olimpisko spēļu dalībnieku sarakstā tagad ir iekļauti jau 10 Ventspils pašvaldības atbalstītie sportisti un astoņi viņu treneri. Uz olimpisko Rio brauks arī Artūrs Plēsnieks un Rebeka Koha (svarcelšana) un treneri Eduards Andruškēvičs un Viktors Ščerbatihs, Madara Palameika un Sinta Ozoliņa (šķēpmešana) un treneris Gints Palameiks, Rolands Štrobinders (šķēpmešana) un treneris Mārcis Štrobinders, Valērijs Žolnerovičs (maratons) un treneris Aleksandrs Prokopčuks, Arnis Rumbenieks (soļošana), kā arī Mareks Ārents (kārtslēkšana) un treneris Igors Izotovs. Ventspils pašvaldība augstas klases sportistu sagatavošanas programmas dalībniekiem, kuri piedalīsies Rio Olimpiskajās spēlēs nodrošina finansējumu 50 500 eiro apmērā.

Olimpiskās spēles Rio norisināsies laikā no 5. līdz 21.augustam.