Par Latvijas gada balvas sportā ieguvēju nominācijā kā labākais treneris kļuvis viens no mūsu Ventspils sporta lepnumiem – Latvijas bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis.

Uz šo balvu pretendēja vēl divi kandidāti – Latvijas U-18 basketbola valstsvienības treneris Artūrs Visockis-Rubenis un hokeja izlases treneris Bobs Hārtlijs. To, ka balvu iegūs Prūsis, varēja prognozēt, jo viņa vadībā bobsleja izlase kļuva par medaļniekiem četrgades nozīmīgākajā sporta forumā – ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā.

Labas izredzes bija arī svarcēlājai Rebekai Kohai, kura aizvadīja lielisku sezonu. Tomēr jau pirms tam eksperti paredzēja, ka gada labākās sportistes balvu iegūs tenisiste Anastasija Sevastova, kura aizvadīja izcilu sezonu pasaulē un ir soļa attālumā no pasaules pirmā desmitnieka.

Par gada labāko sportistu atzina bobslejistu Oskaru Melbārdi. Latvijas labākās sporta spēļu komandas gods šoreiz tika Latvijas vīriešu hokeja izlasei, labākās komandas individuālajos sporta veidos godu saņēma olimpisko spēļu bronzas medaļnieki bobslejā – pilots Oskars Melbārdis un stūmējs Jānis Strenga.

Tikmēr par gada labāko sportistu tehniskajos sporta veidos tika atzīts Pauls Jonass, par gada uzlecošo zvaigzni tika atzīts basketbolists Artūrs Žagars, par paraugu sportā atzīts Latvijas vīriešu basketbola izlases kapteinis Jānis Blūms. Gada labākā notikuma balvu saņēma pasaules čempionāta rallijkrosā Latvijas posms, kas izkonkurēja Eiropas U-18 čempionātu basketbolā Rīgā, kā arī Ventspilī un Liepājā, tikmēr Latvijas Paralimpiskās komitejas balvu saņēma Latvijas paraolimpiskais jātnieks Rihards Snikus.

Balvu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā saņēma kādreizējais kamaniņu braucējs, olimpisko spēļu dalībnieks, sacensību tiesnesis un kamanu izgatavošanas speciālists Valdis Ķuzis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA