Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) Konsultatīvā padome un LOV valde apstiprināja sportistu sastāvus vasaras sporta veidos 2022.gadā. LOV sastāvos kopumā tika nosaukts 131 atlēts, no kuriem 119 sportisti pārstāv Olimpiskos sporta veidus, bet 12 – neolimpiskos sporta veidus.

Sportistu sastāvi  veidoti saskaņā ar LOV sportistu atbalsta pamatnostādnēm, kurus izstrādājusi Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar sporta veidu federācijām, ievērojot to izstrādātos kritērijus, kas iepriekš apstiprināti LOK Valdē.

Zelta un sudraba sastāvs tika apstiprināts pilnībā, savukārt no bronzas sastāva atsevišķu sportistu apstiprināšana atlikta, pieprasot no federācijām papildus informāciju un pamatojumu izņēmumu piemērošanai un atbilstību iekšēji noteiktiem atlases kritērijiem.

Latvijas Olimpiskās vienības 2022.gada vasaras sastāvā iekļauti arī 13 Ventspils sportisti:

LOV “Zelta sastāvs”

3×3 basketbola spēlētājs – Kārlis Pauls Lasmanis;

Svarcelšana – Artūrs Plēsnieks un Ritvars Suharevs.

LOV “Sudraba sastāvs”

Frīstaila BMX riteņbraukšana – Ernests Zēbolds;

Vieglatlētika – Madara Palameika, Rolands Štrobinders, Rūta Kate Lasmane, Darja Sopova un Mareks Ārents.

LOV “Bronzas sastāvs”

Svarcelšana –  Daniela Ivanova un Armands Mežinskis;

Vieglatlētika – Ruslans Smolonskis;

3×3 basketbola spēlētājs – Agris Stankevics.

Sportisti finansējumu sacensību un treniņu darbam saņems sporta veidu federācijās, pabalstu izmaksu sportistiem un viņu treneriem veiks Latvijas Olimpiskā komiteja, savukārt medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumus sacensībās un treniņu procesā  nodrošinās Latvijas Olimpiskā vienība.

 

4.01.2022. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Sporta pārvalde