Latvijas šorttrekistiem sešas uzvaras Eiropas kausa kvalifikācijā Ventspilī

1508
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

Trīs dienas olimpiskā centra Ventspils Ledus hallē valdīja Eiropas mēroga šorttreka gaisotne. Tieši Ventspilī notika vienas no Eiropā lielākajām šorttreka sacensībām jauniešiem. Startēja 170 sportistu no 12 valstīm, kuri sacentās par ceļazīmēm uz finālposmu. Latvijas šorttrekisti šajās sacensībās kopvērtējumā izcīnīja sešas uzvaras un vēl vairākas cita kaluma godalgas. Pēc diviem gadiem šo sacensību finālposms, pulcējot visus Vecā kontinenta labākos jaunos šorttrekistus, norisināsies tieši Ventspilī.

Ventspils sacensību posms bija viens no kvalifikācijas posmiem Eiropas kausa izcīņas finālsacensībām. Mūsu pusē sapulcējas 12 valstu šorttrekisti, kas pārstāvēja Austrumeiropas daļu. Atsevišķas kvalifikācijas sacensības ir arī Rietumeiropā. Eiropā lielākajās jauniešu un junioru vecuma šorttrekistu finālsacensībām kvalificēsies kopumā desmit labākie katrā vecuma grupā.

Latvijas komandā uz starta stājās arī komandas līderi, ar kuriem saistījās lielas cerības vecākajās vecuma grupās. Kopvērtējumā vecākajā junioru grupā uzvaru svinēja Jānis Roberts Zvejnieks, kurš bija labākais savā spēcīgākajā – 500 m distancē, bet 1500 m un 1000 m distancēs spraigā cīņā finišēja otrajā vietā. Tomēr ar to pietika, lai triumfētu kopsummā.

Viņš gan atzina, ka kopumā neesot bijusi pārāk spēcīga konkurence, taču tāda būs tuvāko divu nedēļu gaidāmajās sacensībās – pasaules meistarsacīkstēs un šī Eiropas kausa finālposmā Bulgārijā. Viņa galvenais mērķis šajās sacensībās – zelta godalga 500 m distancē.

Kārlis Krūzbergs nule kā Lillehammerē izcīnīja bronzas godalgu pasaules jauniešu olimpiskajās spēlēs un bija viens no favorītiem arī Ventspilī. Kārlis bija līderis kopvērtējumā pēc sacensību divām dienām, taču 1000 metru distancē finišēja ceturtais un summā palika otrais.

Sacensības aizvadītas ļoti veiksmīgi un arī sasniegtie rezultāti ir iepriecinoši, uzsvēra Latvijas ātrslidošanas fedrācijas prezidents Edvīns Silovs. Turklāt šajās sacensībās spilgti iezīmējās Latvijas šorttreka jaunās paaudzes līderi, kuri tūliņ kļūs arī par līderiem pieaugušo konkurencē.

No Latvijas slidotājiem šajās sacensībās bija bagātīga medaļu raža. Lielu daļu ieguva Ventspils šorttrekisti. Uzvaras savās vecuma grupās svinēja arī Maksims Soleičuks, Rojs Noviks, Paula Gelvere, Reinis Bērziņš un Emīlija Gūtmane, sudraba godalgas ieguva Betija Dafne Suhaņenkova, Valters Kanbergs, Alīna Usatova, Roberts Krūzbergs, bet bronzas medaļas – Elīna Kičigina, Reinis Emīls Rudzītis, Daniels Keišs un Laura Petroviča.

Rīkojot šāda mēroga sacensības jeburā valstī, tas ir vēl viens plats solis šī sporta veida vēl plašākā attīstībā, arī Ventspilī, kas jau gadiem ilgi ir šorttreka centrs visā Latvijā.

Ja šoreiz Ventspilī notika reģionālās kvalifikācijas sacensības, pēc diviem gadiem martā olimpiskā centra Ventspils ledus hallē norisināsies Eiropas kausa finālposms, pulcējot Vecā kontinenta visus spēcīgākos jaunos šorttrekistus.