Leģionāri pēcspēles soda metienos izrauj uzvaru LBL Zvaigžņu spēlē

1249

Latvijas Basketbola līgas (LBL) Zvaigžņu spēlē, kas notika jau 25.reizi, uzvaru cīņas pagarinājumā – soda metienu izpildē – izcīnīja Leģionāru izlase. Spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 93:93.

Spēles lielāko daļu vadībā bija LBL spēlētāju komanda, turklāt cīņas galotnē latviešiem bija pārsvars ar septiņiem punktiem – 93:86. Taču pēdējā minūtē leģionāri parādīja raksturu un, izmantojot arī LBL izlases kļūdas, panāca izlīdzinājumu 93:93.

Tiesneši nolēma, ka uzvaras liktenis izšķirsies soda metienu izpildē. Uz soda metienu līnijas stājās Mārtiņš Laksa un Villijs Dīns. Sērijā ar 3:2 uzvarēja Ventspils komandā spēlējošais Dīns, iegūstot savai komandai gan kausu, gan Ventspils domes piešķirto prēmiju 5000 eiro apmērā.

Dīns arī tika atzīts par spēles vērtīgāko spēlētāju. Viņš ar gūtajiem 16 punktiem bija arī spēles rezultatīvākais spēlētājs.

Individuālajos konkursos divas balvas ieguva Ventspils spēlētājs Māris Gulbis. Vispirms viņš duetā ar Barons kvartāls galveno treneri Mārtiņu Gulbi triumfēja brāļu konkursā, finālā apsteidzot Arti Ati (Ventspils) un Arni Ati (Turība), bet brīdi vēlāk bija labākais tālmetienu konkursā, kura finālā pārspēja Stumbri.

Tikmēr slamdunk konkursā triumfēja ikdienā LBL trešajā divīzijā spēlējošais Renārs Bulduris, kurš finālā pārspēja Ivaru Rihardu Žvīguru (Valka/Valga), bet treneru konkursā metienu no centra realizēja VEF Rīga vienības vadītājs Jānis Gailītis.