Latvijas vīriešu basketbola izlase pirmdien izbraukumā piedzīvoja sāpīgu zaudējumu Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē titulētajai Spānijai ar 82:85, lai gan mača izskaņa izvirzījās vadībā ar viena punkta pārsvaru. Mača galotnē veiksmīgāki bija spāņi, neļaujot latviešiem gūt svarīgu un vēsturisku uzvaru.

Vēl vairāk kā piecas minūtes pirms mača beigām Spānija bija vadībā ar 78:64, taču tad Latvijas izlase uzsāka veiksmīgu pakaļdzīšanos, 12 sekundes pirms pamatlaika beigām Ronaldam Zaķim ar diviem soda metieniem Latviju izvirzot vadībā ar 82:81. Beigas gan labāk nospēlēja laukuma saimnieki, kuriem grūtu metienu no groza apakšas realizēja Hoakins Koloms, kurš pēc tam trāpīja arī divus soda metienus. Savukārt Latvijas pēdējā uzbrukumā Jāņa Strēlnieka tālmetiens nebija precīzs.

Abi BK Ventspils pārstāvošie spēlētāji Ronalds Zaķis un Rihards Lomažs bija laukumā un guva punktus. Zaķis nospēlēja nepilnas desmit minūtes un guva sešus punktus, realizējot divus no pieciem divpunktu metieniem, kā arī abus soda metienus, izcīnīja divas bumbas zem groziem un nopelnīja trīs piezīmes. Lomažs laukumā bija 17 minūtes un arī guva sešus punktus, iemetot divus no četriem divpunktu metieniem, bet netrāpīja vienīgo tālmetienu. Precīzi bija abi soda metieni. Viņa rēķinā arī viena bumba zem groziem un divas rezultatīvas piespēles.

Pasaules kausa kvalifikācijas otrajā posmā Spānija ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs ir pirmajā vietā, kamēr ar sešiem panākumiem seko Turcija, bet Latvijai ir piecas uzvaras. Pa četriem panākumiem izcīnījušas Melnkalne un Ukraina, bet Slovēnija iekrājusi divas uzvaras.

Trīs labākās grupas komandas izcīnīs ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru.

Tagad Latviju 29.novembrī gaida cīņa Rīgā pret Melnkalni, bet 2.decembrī viesos būs duelis pret Slovēniju. Pēc tam nākamā gada 22.februārī gaidāma cīņa savā laukumā pret Spāniju, bet atlase tiks noslēgta 25.februārī izbraukumā ar dueli pret Melnkalni.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA