Muižnieks: Nevarētu teikt, ka esmu apmierināts ar visu

1300

BK Ventspils FIBA Čempionu līgas izslēgšanas turnīra pirmās kārtas atbildes spēlē tieksies pēc uzvaras, jo mūsdienu basketbolā septiņu punktu pārsvars neko vēl negarantē, uzskata deviņkārtējo Latvijas čempionu galvenais treneris Kārlis Muižnieks.

Jau ziņots, ka izslēgšanas turnīra pirmajā mačā otrdien BK Ventspils basketbolisti savā laukumā līdzīgā cīņā ar rezultātu 74:67 pieveica Itālijas klubu Venēcijas Umana Reyer, izšķirošo pārsvaru iegūstot noslēdzošajās minūtēs.

“Prieks par uzvaru, bet jāatceras, ka rezultāts sastāvēs no divām spēlēm. Mums ir neliels handikaps, bet viss izšķirsies Itālijā,” pēcspēles preses konferencē pauda Muižnieks. “Nevarētu teikt, ka esmu apmierināts ar visu, jo bija problēmas aizsardzībā tikt galā ar viņu agresīvo spiedienu uz groza apakšu, tomēr ceturtajā ceturtdaļā vairāk vai mazāk to apturējām un līdz ar to arī parādījās labāks uzbrukums. Trīs ceturtdaļas lauzāmies zem groza un spēle nebija īpaši skatāmas, bet spēlētāji izturēja līdz galam un sagaidīja brīdi, kad varējām lauzt spēli, uzvarot pelnīti.”

“Protams, gribējām mājās spēlēt mazliet ātrāk, bet viņi mūs ar zonas aizsardzību nedaudz apturēja. Labi, ka uzvarējām cīņu zem groziem, tomēr pārāk viegli ļāvām pretiniekiem gūt vieglos punktus, īpaši no groza apakšas,” piebilda Latvijas komandas galvenais treneris.

Dueļa uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā. Atbildes spēle norisināsies 22.februārī.

“Esam priecīgi par septiņu punktu handikapu, bet mūsdienu basketbolā pat daudz lielāks pārsvars negarantētu vieglu dzīvi. Nav jākoncentrējas uz šiem punktiem, bet gan uz savu sniegumu un uzvaru arī Itālijā,” piebilda Muižnieks.

“Spēli sākām lēni, bet tas bija uztraukuma dēļ, jo visi apzinājās cik šī ir nozīmīga cīņa. Otrajā puslaikā nedaudz nomierinājāmies, sākām labāk kustināt bumbu un lielisku darbu izdarīja garie spēlētāji, kuri mums palīdzēja uzvarēt,” teica ventspilnieku šī mača rezultatīvākais spēlētājs Villijs Dīns. “Ja spēlējam kā komanda, mūs ir ļoti grūti pieveikt.”