Ventspils ostas termināļu kravu apjoms janvārī palielinājies par 40%

1402

Šā gada janvārī Ventspils brīvostas termināļos pārkrauti 2,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 40% vairāk nekā pērn šajā pašā laika posmā, liecina Ventspils brīvostas apkopotie dati.

Vairākos termināļos vērojams kravu pieaugums. AS Ventbunkers pārkrāvis par 131 tūkstoti tonnu vairāk nekā pērn, sasniedzot 417 tūkstošus tonnu. Kravu pieaugums ir arī AS Baltic Coal Terminal, kur pārkrauti 415 tūkstoši tonnu, kas ir par 339 tūkstošiem tonnu vairāk nekā pirms gada. Par 69 tūkstošiem tonnu palielinājies arī kravu apgrozījums AS Ventspils tirdzniecības osta, kur šī gada janvārī ir pārkrautas 287 tūkstoši tonnu. SIA Ventall Termināls ir pārkrāvis par 179 tūkstošiem tonnu vairāk nekā pagājušā gada janvārī, sasniedzot 312 tūkstošus tonnu. Par 9 tūkstošiem tonnu ir pieaudzis SIA Ventamonjaks pārkrauto kravu apjoms. Abi jaunie termināļi, kuri uzsāka darbību 2016.gadā – SIA Eurohome Latvia un SIA Overseas Estates, ir pārkrāvuši attiecīgi 75 un 12 tūkstošus tonnu.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada janvāri, Ventspils ostā par ceturtdaļu palielinājies ar Stena Line prāmjiem pārvadāto pasažieru un vieglo automašīnu skaits, attiecīgi sasniedzot 14 224 pasažierus un 4129 automašīnas. Par 20% palielinājies prāmju pārvadāto Ro-Ro kravu kopējais apjoms, sasniedzot 166,6 tūkstošus tonnu.  

Pateicoties prāmju līniju pārvadāto kravu apjoma pieaugumam un beramkravu apjoma pieaugumam, SIA Noord Natie Ventspils Terminals šī gada janvārī ir pārkrāvis par 107 tūkstošiem tonnu vairāk, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, sasniedzot 256 tūkstošus tonnu.