Ar graujošu rezultātu un pārliecinošu panākumu sēriju par Latvijas hokeja čempionāta uzvarētājiem otrdienas vakarā kronēja “Olimp”/”VENTA 2002” klubu, kura rindās spēlēja arī vairāki tagadējie un bijušie Ventspils hokeja skolas audzēkņi. Finālsērijā Rīgas un Ventspils apvienotais klubs neatstāja ne mazākās cerības regulārā čempionāta uzvarētājiem “Zemgale”/LLU, visā sērijā triumfējot ar 4-0.

Visu finālsēriju Aigara Ciprusa vadītā “Olimp”/”VENTA 2002” aizvadīja ļoti pārliecinoši. Sērijas pirmajās divās spēlēs negaidīti svinētas pārliecinošas uzvaras pretinieku laukumā – 3:1 un 4:1. Šokētie jelgavnieki tā arī nespēja atgūties un piedzīvoja zaudējumus arī “Olimp”/“VENTA 2002” laukumā Piņķos. Trešajā sērijā mājinieki bija pārāki ar 3:1, bet ceturtajā mačā, kas izrādījās arī pēdējais šajā sērijā, sagrāva “Zemgale”/LLU ar 5:1, izšķirošo izrāvienu veicot divreiz – vispirms otrajā periodā īsā laikā panākot 3:0, bet pēc tam spēles pēdējās trešdaļas pirmajās pāris minūtēs, iemetot vēl divas ripas pretinieku vārtos un panākot pēdējo nokautu – 5:1.

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju atzina finālsērijas rezultatīvāko spēlētāju (seši vārti un sešas piespēles), pieredzējušo Latvijas valstsvienības hokejistu Miķeli Rēdlihu, kurš pastiprināja “Olimp”/ “VENTA 2002” rindas. Interesanti, ka izslēgšanas spēlēs astoņu rezultatīvāko spēlētāju vidū ir septiņi “Olimp”/“VENTA 2002” hokejisti. Nav brīnums, jo, kā redzams, finālsērijā jelgavnieki četros mačos spēja gūt tikai četrus vārtus…

Jāatzīmē kāda būtiska nianse. “Olimp”/”VENTA 2002” bija vēlējusies vienu no finālsērijas mačiem aizvadīt Ventspils Ledus hallē, tomēr kāda iemesla dēļ abpusēja vienošanās netika panākta. Nedaudz žēl, jo tā būtu bijusi iespēja vismaz šajā sezonā Ventspilī redzēt augsta līmeņa hokeju un – jā, izbaudīt nokaitētas kaislības un atmosfēru cīņas laukumā.

Šobrīd pirmās kārtas treniņus jau aizvada Latvijas valstsvienības kandidāti, taču sagaidāms, ka pretendentu pulkam pievienosies arī vairāki pretendenti no finālsērijā spēlējušajiem klubiem. Jau šobrīd ar izlasi trenējas arī ventspilnieks Uvis Balinskis, kurš šobrīd ir Čehijas kluba “Litvinov” aizsargs.

14.04.2021. / Autors: Artūrs Andžs / Foto: Optibet Hokeja Līgas Facebook profils