Piltene sestdien uzņems Latvijas čempionātu 10 km šosejas skrējienā

1314

Sestdein, 27.augustā, Piltenē notiks Latvijas čempionāts 10 km šosejas skrējienā un Ventspils novada atklātais čempionāts 10 km un 5 km šosejas skrējienā. Būs arī bērnu un nūjošanas distances.

Skrējiens Piltenē atjaunots pēc vairāku gadu pārtraukuma, pasākuma iniciatori ir labi pazīstamie sportisti Valērijs Žolnerovičs un Aigars Matisons. “Šis skrējiens,” kā norāda sacensību galvenais tiesnesis Aigars Matisons, “ir vienīgais publiskais skriešanas pasākuma Ventspils novadā, tāpēc ļoti vēlamies tajā iesaistīt pēc iespējas vairāk mūsu novada ļaudis un paskubināt arī tos, kas nav pārliecināti par sevi.”

“Latvijas Vieglatlētikas savienība mums uzticējusi rīkot Latvijas čempionāta 10 km šosejas skrējienu. Trase vīsies cauri Piltenes centram, viena apļa garums būs pieci kilometri ar vertikālo kritumu tikai pieci metri. Tas nozīmē, ka trase ir ļoti ātra un var sasniegt ļoti labus rezultātus. Skrējienu var dēvēt par starptautisku, jo tajā piedalīsies arī sportisti no Lietuvas. Pagaidām visās distancēs pieteikušies 465 dalībnieki, bet, zinot pēdējā brīža pieteikšanās drudzi, prognozējam, ka sestdien uz starta būs vairāk nekā 500 dalībnieku,” cerīgs ir Matisons.

Katrs pasākuma dalībnieks varēs izvēlēties sev piemērotāko distanci – skriet 10 vai 5 kilometrus, nūjot 5 kilometrus, bērniem piedāvāts sacensties skriešanā dažāda garuma distancēs – no 300 līdz 1500 metriem.

Jau zināms, ka Piltenē startēs tādi labākie Latvijas sportisti kā Reinis Hartmanis, Renārs Roze, Kristaps Bērziņš, Kristaps Kaimiņš, Kristaps Vējš-Āboliņš, arī Jolanta Liepiņa, Lelde Neimande, Laura Čakle, Irīna Štrula-Pankoka. Sacensību rīkotāji paredz, ka Piltenē varētu ierasties arī mūsu olimpietes Ilona Marhele un Jeļena Prokopčuka, tiek gaidīta arī viena no labākajām skrējējām Latvijā Anita Kažēmaka.