Plēsniekam rekords raušanā, bet neveiksme grūšanā atstāj 8.vietā

1433

Ar mainīgām sekmēm savu startu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs aizvadīja ventspilnieks Artūrs Plēsnieks. Svarcēlājs svara kategorijā līdz 105 kg sasniedza personisko rekordu raušanā, taču divas neveiksmes grūšanā neļāva pakāpties augstāk par astoto vietu.

Savā pirmajā mēģinājumā raušanā Plēsnieks veikli tika galā ar 176 kg smagu stieni. Savukārt 180 kg pacelt neizdevās. Atlikušajā mēģinājumā treneri nolēma, ka jāmēģina pacelt 181 kg. Tas arī izdevās, turklāt Plēsniekam šis rezultāts ir jauns personiskais rekords.

Tiesa, vairums konkurentu centās pacelt krietni lielāku svaru. Līderi Nurudinovs no Uzbekistānas un Jefremovs no Krievijas pacēla 194 kg, viens kilogramsn mazāk – Zaičikovam no Kazahstānas. Plēsnieks tobrīd ieņēma astoto pozīciju, no olimpiskā sešnieka atpaliekot par pieciem kilogramiem.

Grūšanā Plēsnieks sāka ar 218 kg un to veiksmīgi pacēla. Taču nākamajā piegājienā pacelt 223 kg neizdevās. Izšķirošajā mēģinājumā Plēsnieks centās pacelt 225 kg. Līdz pleciem stieni izdevās pacelt, taču augstāk gan vairāk neizdevās. Līdz ar to summā Plēsnieks sakrāja 399 kg, kas kopvērtējumā deva astoto vietu. Taču mērķis Rio bija sasniegt 410 kg.