Dobelē aizvadītajā Latvijas čempionātā svarcelšanā teicamus rezultātus sasniedza Ventspils sporta lepnums – Rebeka Koha un Ritvars Suharevs, bet pirmās sacensības pēc operācijas aizvadīja Artūrs Plēsnieks.

Kā pastāstīja Ventspils pilsētas Sporta pārvaldē, izcili sacensībās startēja Koha, kura pēc Sinklera punktu skalas pārliecinoši uzvarēja, kā arī laboja trīs Latvijas rekordus – raušanā, grūšanā un divcīņas summā, attiecīgi paceļot 102, 122 un 224 kilogramus. Summā viņa pacēla par vienu kilogramu vairāk nekā pērn pasaules čempionātā pieaugušo konkurencē, kurā viņa izcīnīja bronzas godalgu.

Otrajā vietā ierindojās Daniela Ivanova, kura pašlaik gatavojas oktobrī gaidāmajām pasaules jaunatnes Olimpiskajām spēlēm.

Vīriešu konkurencē uzvarēja Ritvars Suharevs, kurš sasniedza jaunu Latvijas junioru rekordu svara kategorijā līdz 85 kilogramiem – 161 kilograms.Grūšanas vingrinājumā par Latvijas labāko svarcēlāju kļuva Vadims Koževņikovs, paceļot 205 kilograms, kas ir sportista jauns personīgais rekords sacensībās.

Plēsnieks savās pirmajās sacensībās pēc operācijas svara kategorijā virs 105 kilogramiem pacēla 160 kilogramus raušanā un 207 kilogramus grūšanā, kas abos vingrinājumos deva pirmo vietu attiecīgajā svara kategorijā.

Novembra sākumā Turkmenistānā notiks pasaules čempionāts pieaugušo konkurencē, kuram gatavojas Ventspils labākie svarcēlāji. Tas būs arī sākums atlasei 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay