Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks sestdien Gruzijā izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā.

Svara kategorijā līdz 109 kilogramiem Londonas un Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieks Plēsnieks raušanā pacēla 180 kilogramus, bet grūšanā tika galā ar 225 kilogramiem, summā paceļot 405 kilogramus.

Vispirms raušanā Plēsnieks tika galā ar 180 kilogramus smagu stieni. Sākumā viņš pacēla 175 kilogramus, bet pēc tam 180, tikai par kilogramu atpaliekot no personīgā rekorda. Savukārt trešajā mēģinājumā latvietim neizdevās tikt galā ar 184 kilogramiem. Raušanas disciplīnā viņš noslēgumā ieņēma astoto vietu.

Pēc tam grūšanā Plēsniekam izdevās tikt galā ar 225 kilogramiem, par trim kilogramiem labojot Latvijas rekordu. Vispirms viņš pacēla 218 kilogramus, bet ar otro piegājienu izdevās 225 kilogrami. Savukārt trešajā mēģinājumā latvietis centās pacelt 232 kilogramus, taču tas neizdevās. Šajā disciplīnā Plēsnieks gan ieguva mazo sudraba medaļu.

Par Eiropas čempionu šajā svara kategorijā kļuva armēnis Simons Martirosjans, kurš summā pacēla 427 kilogramus, bet otrais ar 411 kilogramiem bija Andrejs Aramnaus no Baltkrievijas, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena ar 410 kilogramiem stājās krievs Rodions Bočkovs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rebeka Koha pirmdien tika kronēta par Eiropas čempioni svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, nosargājot pērn izcīnīto titulu, kamēr Daniela Ivanova ieņēma 17.vietu. Savukārt trešdien Ritvars Suharevs izcīnīja bronzas medaļu svara kategorijā līdz 81 kilogramam.

Tikmēr ceturtdien Armands Mežinskis svarā līdz 89 kilogramiem guva devīto vietu, bet Vadims Koževņikovs piektdien ieguva mazo bronzu grūšanā un bija astotais svara kategorijā līdz 96 kilogramiem. Visbeidzot Jānis Griškovs svarā līdz 102 kilogramiem bija augstajā piektajā pozīcijā.

Autors: LETA / Foto: LETA