Piektdien, 3.decembrī uz Taizemi, kur šajā nedēļā sāksies pasaules U-19 un U-21 čempionāti, devušies trīs Latvijas jauno pludmales volejbolistu dueti. Latviju Taizemē pārstāvēs divu dāmu pāri – Ventspils pludmales volejbola kluba “Bloks” sportistes Beāte Liepājniece un Anija Ozoliņa, kā arī Varvara Brailko un Anete Namiķe. Savukārt vīru sacensībās piedalīsies Olivers Bulgačs un Dāvis Teteris. 

Pasaules U-19 čempionāts notiks no 6. līdz 12.decembrim, bet U-21 čempionāts no 14. līdz 19.decembrim. Izspēles kārtība kļūs zināma tikai pirms spēlēm, kad būs skaidrs, kuri dueti piedalīsies čempionātā un cik to būs. Visi trīs pāri startēs gan U-19, gan U-21 čempionātā.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu sagatavošanos novembra mēnesī Rīgā tika aizvadītas sagatavošanas treniņnometnes, kam finansējumu nodrošināja Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Šī gada Latvijas jaunatnes čempionāta spēlētāju reitingā abas ventspilnieces bija pirmajā trijniekā, taču, lai tiktu uz pasaules čempionātu, bija nepieciešams labi nospēlēt kvalifikācijas sacensībās, ko Beāte un Anija arī izdarīja. Tika apspēlētās visas konkurences, finālā pieveicot Latvijas U-20 vecuma grupas čempiones Elīzu Dreimani un Kati Vasiļjevu. Beāte un Anija kvalifikācijas spēlēs tika pie ceļazīmes uz U-19 čempionātu, bet, tā kā turpat, tikai nedēļu vēlāk, notiek arī U-21 turnīrs, tika pieņemts lēmums, ka mūsu duets startēs arī tajā.

Finansiālu atbalstu sportistu dalībai pasaules čempionātos nodrošina pludmales volejbola klubs “Bloks”, Latvijas Volejbola federācija un sponsori.

Vēlam veiksmi!

 

6.12.2021. / Autors: Sporta pārvalde / Foto: Sporta pārvalde