Šonedēļ var gaidīt pat –25 grādu salu

0
0

Šonedēļ snigs nedaudz mazāk nekā pagājušajā nedēļā un biežāk debesīs parādīsies saule, taču kļūs krietni aukstāks, īpaši darba nedēļas sākumā, jo Latvijā no ziemeļiem ieplūdīs aukstāka gaisa masa. Vietām naktīs termometra stabiņš noslīdēs līdz –20 grādiem (pēc Celsija), dažviet pat līdz –25 grādu atzīmei, arī dienu laikā gaisa temperatūra būs lielākoties zem –5 grādiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). 

Aizvadītajā nedēļā daudzviet sniga un putināja, brīžiem ļoti stipri, līdz ar to teju visu valsti pārklāja balta sniega sega. Līdz svētdienas plkst. 12.00 biezākā sniega sega joprojām klāja valsts austrumu daļu. Visvairāk sniega ir Siguldā – tur 37 cm bieza sniega kārta, Skultes novēroju stacijā 30 cm, Rēzeknē 29 cm,  Sīļos 27 cm, savukārt galvaspilsētā  24–27 cm sniega. Protams, sniega segas biezums ārpus meteoroloģisko novērojumu stacijām var atšķirties.

Pirmdien, 6.decembrī, dienā mākoņu daudzums palielināsies un dažviet valsts austrumu un centrālajos rajonos nedaudz uzsnigs, taču sniega kārta ievērojami nepalielināsies. Diena nebūs pavisam pelēka, vietām debesis arī skaidrosies un uzspīdēs saule.

Gaisa temperatūra būs –5…–10 grādu, vēl aukstāks būs valsts ziemeļaustrumos, tur –11…–14 grādu, norāda LVĢMC.

Tā kā gaisa temperatūra būs zema un pūtīs ziemeļu vējš, pēc sajūtām šķitīs vēl aukstāks, tādēļ, dodoties ārā, ir noteikti ir jāsaģērbjas siltāk.

Otrdien daudzviet debesis skaidrosies un dienā uzspīdēs saule, tomēr naktī valsts austrumos vēl nedaudz snigs. Nakts uz otrdienu būs vēl aukstāka – gaisa temperatūra naktī būs –10…–15 grādu robežās,  austrumos tā pazemināsies līdz pat –23….–24 grādiem, vienīgi Kurzemes piekrastē nebūs aukstāks par –10 grādiem.

Dienā gaisa temperatūra būs –4…–14 grādu robežās.  Arī trešdien debesis palaikam skaidrosies, pūtīs lēns vējš un gan nakts, gan diena aizritēs bez būtiskiem nokrišņiem.

Naktī gaisa temperatūra atkal vietām pazemināsies līdz –20 grādiem, arī dienā būs auksti.

Darba nedēļas beigās un brīvdienās laiks joprojām saglabāsies auksts, vienīgi kļūs mākoņaināks un atkal sagaidīsim sniegotākas dienas.

 

6.12.2021. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs