Arī šogad, līdzīgi kā iepriekš, par populārāko sporta veidu Latvijā atzīts futbols, liecina mediju aģentūras Mindshare veiktā pētījuma rezultāti. 

Latvijas sporta veidu tops, kas veidots jau septīto gadu, analizēti 55 sporta veidi, kuru popularitātes indekss noteikts, balstoties uz sabiedrības aktīvo un pasīvo līdzdalību, sporta veidu statistiskajiem rādītājiem, kā arī kopējo sporta notikumu auditoriju TV un interneta vidē, skaidro aģentūras pārstāvis Aivars Šmits.

Šogad noskaidrojies, ka aiz futbola popularitātē seko basketbols, bet trešajā vietā ierindojusies vieglatlētika.

“Apkopotie rezultāti ļauj secināt, ka arī šajā periodā sporta veidu popularitāti lielā mērā ietekmējuši vispasaules centrālie sporta dzīves notikumi, kā arī pašmāju sportistu gūtie panākumi. Futbola augstās pozīcijas skaidrojamas ar šogad Krievijā notikušo Pasaules kausu, kā arī ar šī sporta veida plašo pieejamību un faktu, ka šobrīd Futbola federācijā reģistrēto sportistu skaits sasniedz jau teju 17 tūkstošus, kamēr basketbolā, hokejā un vieglatlētikā tas ir krietni zemāks,” skaidro Šmits.

Šī gada populārākie notikumi televīzijā bijuši Pjončhanas ziemas Olimpiskās spēles, Pasaules kauss futbolā un pasaules čempionāts hokejā. Aptauja liecina, ka 60% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem pēdējā gada laikā vismaz reizi mēnesī ir sportojuši, tostarp 40% to darījuši reizi nedēļā un biežāk. Aktīvāki ir jaunākie vīrieši vecumā līdz 34 gadiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA