Jaunā konservatīvā partija (JKP) negrasās atkāpties no savas iepriekš novilktās “sarkanās līnijas” pret strādāšanu vienā valdībā ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), savukārt KPV LV rindās vienīgā šaubīgā persona varētu būt Aldis Gobzems, ceturtdien, 13.decembra rītā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja JKP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe.

Viņa norādīja, ka JKP patlaban koncentrējas uz valdības veidošanas sarunām ar Jaunās Vienotības (JV) premjera amata kandidātu Krišjāni Kariņu un labprāt strādātu viņa vadītajā valdībā, jo Kariņš esot profesionāls un godprātīgs politiķis.

Tomēr JKP nav gatava strādāt Kariņa valdībā, ja tajā būs arī ZZS.

Strīķe atkārtoja partijas biedru iepriekš pausto, ka JKP skatījumā “ZZS ar visiem Trukšņiem, nepiepildāmiem valdības solījumiem, ar visu savu vēsturi, rīcību un līgumu ar [Ventspils mēru Aivaru] Lembergu simbolizē un iemieso korupciju, kuru mēs nekādi negribam pārcelt uz nākamo valdību”.

Savukārt, jautāta par iespējamo strādāšanu vienā valdībā ar KPV LV, Strīķe sacīja, ka no šīs partijas vienīgais šaubīgais politiķis varētu būt Gobzems. Arī, mēģinot izveidot Ministru kabinetu, Gobzems īstenoja savu, nevis visas partijas politiku, uzskata JKP Saeimas frakcijas vadītāja. Līdz ar to viņa pauda, ka valdībā JKP viennozīmīgi varētu sadarboties ar KPV LV, un jau patlaban abu partiju pārstāvētajiem politiķiem esot ļoti laba sadarbība Saeimas komisijās.

Jautāta, vai Gobzems, pēc viņas domām, joprojām ir “šaubīgs”, Strīķe atbildēja, ka to varēs redzēt no viņa turpmākās rīcības.

Strīķe pieļāva, ka valdību varētu izdoties izveidot jau šogad, pat nedēļas laikā, tāpēc viņa būtu gatava aicināt Valsts prezidentu iespējami ātrāk nominēt Kariņu kā nākamo Ministru prezidenta amata kandidātu, jo tas paātrinātu valdības veidošanas procesu. Strīķe piebilda, ka daudz kas jau ir izrunāts līdzšinējās partiju tikšanās reizēs.

JKP nākamajā valdībā labprāt vēlētos vadīt tās ministrijas, kuras ir atbildīgas par tiesiskuma īstenošanu valstī, tātad vismaz Iekšlietu ministriju vai Tieslietu ministriju. Tomēr, pēc Strīķes teiktā, JKP rindās ir arī daudz citu jomu profesionāļu, tāpēc partija būtu gatava uzņemties arī citu ministriju vadīšanu.

Kā ziņots, politiskās partijas paudušas gatavību atsaukties JV un tās premjera amata kandidāta Kariņa iniciatīvai valdības veidošanas procesā. Tomēr domas par iespējamo koalīcijas modeli politiskajiem spēkiem atšķiras. Arī neoficiālās sarunās izskan, ka visas sešas partijas iesaistīt valdībā būs sarežģīti, ņemot vērā “sarkanās līnijas”. Sarunās par valdību netiek iesaistīta lielākā parlamenta frakcija – Saskaņa.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA