BK Ventspils basketbolisti otrdienas vakarā savās mājās piedzīvoja sāpīgu zaudējumu FIBA Eiropas kausa izcīņas otrās kārtas turnīra spēlē, ar 78:81 piekāpjoties Aināra Bagatska vadītajam Ukrainas klubam BC Kyiv.

Ventspilniekiem dalība šajā turnīrā līdz šim bija vainagojusies ar skaistām un pārliecinošām uzvarām, tādējādi apliecinot vienu no galveno favorītu statusu visā turnīrā: uzvaras visās spēlēs pirmās kārtas turnīrā, kā arī divi panākumi otrās kārtas turnīrā.

Kijevas klubam pirmajā kārtā gan nācās izjust zaudējuma garšu divās spēlēs, ne visai pārliecinoši aizvadītas arī pirmās divas spēles otrajā kārtā, taču spēlē Ventspilī Ukrainas klubs parādīja, ka tas var būt ļoti neparocīgs pretinieks.

Spēles pirmo pusi labāk aizvadīja mājinieki ventspilnieki, kuri iekrāja nelielu pārsvaru un pirms spēles otrās daļas bija vadībā ar 45:38.

Arī spēles turpinājumā izpaudās nedaudz lielāks Ventspils kluba pārsvars, taču otrajā puslaikā viesi sāka mīt uz papēžiem. Trešās ceturtdaļas noslēgumā laukuma saimniekiem bija vairs tikai divu punktu pārsvars (62:60). Izšķirošajā ceturtdaļā viesi izmantoja ventspilnieku haotisko aizsardzību un nespēju gūt punktus no labām situācijām, ieguva nelielu pārsvaru un to nosargāja.

Ventspils komandā ar 14 punktiem izcēlās Ronalds Zaķis, bet 13 punktus sakrāja Mārcis Vītols.

08.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com