Prognozes piepildās: bijušais BK “Ventspils” treneris Štelmahers vadīs Latvijas izlasi

0
428

Apstiprinoties iepriekš izskanējušām prognozēm, Latvijas Basketbola savienība (LBS) ceturtdien Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenā trenera amatā apstiprināja nu jau bijušo BK Ventspils galveno treneri Robertu Štelmaheru.

Starpsezonā izskanēja runas, ka Štelmahers, kuram beidzās līgums ar Ventspils komandu, varētu kļūt arī par izlases galveno treneri, turklāt Tallinas Kalev/Cramo potenciāli ļautu savienot abus amatus – kā klubā, tā izlasē. Pirms kāda laika Igaunijas klubs apstiprināja latvieti galvenā trenera amatā. Savukārt cīņā par izlases galvenā trenera amatu kandidāti sākotnēji bija vairāki, līdz beigās palika tikai Štelmahers un turks Oktajs Mahmuti. LBS izvēlējās par labu Štelmaheram.

“Valstsvienības galvenā trenera amats ir milzīgs gods un izaicinājums. Savulaik kā spēlētājs vienmēr atsaucos uzaicinājumam pārstāvēt Latviju un tagad kā treneris nevaru rīkoties citādi. Iespēja savienot manus pienākumus valstsvienībā un klubā ir atrunāta manā līgumā, šai ziņā nekādu šķēršļu nebūs. Ceru, arī spēlētāji būs gatavi izmantot katru izdevību, lai palīdzētu Latvijas galvenajai komandai un mēs kopā varētu sasniegt nospraustos mērķus,” LBS citē Štelmaheru. “Detalizēta saruna par sastāvu patlaban būtu stipri pāragra. Galvenais, lai spēlētājiem labi sāktos sezona klubos, lai visi būtu veseli – tādā gadījumā pozitīvas emocijas palīdzēs valstsvienībai. Daudzus spēlētājus un potenciālos kandidātus jau pazīstu, ar daudziem jau esmu kopā strādājis. Tomēr labi, ka nākamās nedēļas sākumā būs iespēja satikties īsā treniņnometnē, aprunāties un arī vieglā režīmā padarboties basketbola zālē. Oficiālās spēles paredzētas tikai februārī, bet laiks paies ļoti ātri.”

2010.-2011., kā arī 2015.-2016. gadā bijis valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska asistents. 2012. gadā – Latvijas U20 izlases galvenais treneris, ar kuru Eiropas čempionātā izcīnīta sestā vieta.

Nākamās nedēļas sākumā valstsvienības kandidāti pulcēsies uz īsu treniņnometni Rīgā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay