Sirmais Ventspils šķēpos izpilda olimpisko normatīvu

1300

Tradicionālajās olimpiskā čempiona Daiņa Kūlas vieglatlētikas sacensībās Ventspils šķēpi uzvaru vīru konkurencē svinēja Zigismunds Sirmais. Viņš savā labākajā mēģinājumā sasniedza teicamu rezultātu – 83,95 m, kas viņam nodrošināja arī tik ļoti kāroto olimpisko ceļazīmi.

Olimpisko spēļu normatīvs ir 83,00 m un līdz šim to bija izpildījis tikai ventspilnieks Rolands Štrobinders. 24 gadus vecais Sirmais, kurš ilgstoši cīnījies ar pieticīgiem rezultātiem (viņa personiskais rekords ir 86,61 m), arī šosezon nespēja tikt pāri par 80 m robežu. Sacensībās Ventspilī viņam beidzot izdevās labi rezultāti. Pamazām viņš uzlaboja savu rezultātu ar katru metienu. Piektajā metienā viņš sasniedza 82,91 m, bet pēdējā mēģinājumā – 83,95 m.

Otro vietu ar jaunu personisko rekordu izcīnīja ventspilnieks Jānis Svens Grīva, kurš savā labākajā mēģinājumā sasniedza 79,36 m. Šis rezultāts viņam arī ļāva izpildīt Eiropas čempionāta normatīvu.

Trešais šoreiz Štrobinders ar rezultātu 78,64 m.

Sīva konkurence bija arī sieviešu konkurencē. Startēja mūsu labākās šķēpmetējas, vienīgi Sinta Ozoliņa nebija, jo ir nopietni saslimusi. Madara Palameika savā labākajā mēģinājumā sasniedza 59,78 m un pēdējos trīs metienus izlaida. Otrā šoreiz Līna Mūze (58,71 m), kas dienu iepriekš Valmierā izpildīja olimpisko spēļu normatīvu. Trešajā vietā lietuviete Liveta Jasiūnaite ar 57,63 m.