Šodien ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā uz starta izgāja daudzi Latvijas sportisti vairākos sporta veidos, viņu vidū arī divi ventspilnieki Roberto Puķītis un Roberts Jānis Zvejnieks, kuri startēja šorttrekā 1000 metru distancē. Abi latvieši pārvarēja kvalifikācijas kārtu un iekļuva ceturtdaļfinālā.

Zvejnieks startēja ceturtajā priekšskrējienā. Savā olimpiskajā debijā viņš slidojumā palika pēdējā ceturtajā vietā (rezultāts – viena minūte un 26,408 sekundes), taču pēc finiša tika diskvalificēts konkurents – ķīnietis Žeņs Dzivei, kurš traucēja latvietim cīņā par augstāku pozīciju. Ķīnietis finišēja pirmais, bet uzreiz pēc finiša viņu diskvalificēja. Līdz ar to Zvejnieks varēja iekļūt nākamajā kārtā. Jāatzīmē, ka šajā priekšskrējienā bija ļoti spēcīgi konkurenti, tostarp šīs sezonas absolūtais Eiropas čempions Sjinke Knegts no Nīderlandes, kā arī pieredzējušais Tibo Fukonē no Francijas.

Astotajā priekšskrējienā startēja Puķītis, kuram šis ir otrais starts Phjončhanā. Zīmīgi, ka šajā slidojumā bija pat trīs starti. Vispirms tika fiksēts pāragrs starts, tad cīņā par labāku pozīciju saķērās Ungārijas un Krievijas olimpiešu pārstāvji, pēdējam krītot un līdzi paraujot arī amerikāni Džonu Robertu Selski un Puķīti, kurš tobrīd bija pēdējais. Šis slidojums tika pārtraukts, krievs Pāvels Sitņikovs tika diskvalificēts. Puķītis slidojumā bija trešais, bet tad izdevās atgūt otro pozīciju un to nosargāt līdz finišam, uzrādot rezultātu viena minūte un 31,635 sekundes.

Šodien šajā distancē vēl nekļuva zināmi uzvarētāji, jo otrdien aizvadītas tikai priekšsacīkstes. Nākamās sacensības notiks tikai nedēļas nogalē – ceturtdaļfināli, pusfināli un fināli paredzēti sestdien, 17.februārī, liecina sacensību programma.

Kā vēstīts, Puķītis olimpiskās spēles sāka pagājušajā sestdienā, kad izcīnīja 11.vietu garākajā 1500 metru distancē. Puķītis sacentās B finālā, kurā finišēja ceturtais. Sākotnēji viņš tika klasificēts kā 13.labākais, tomēr A finālā tika diskvalificēti divi slidotāji, līdz ar to ventspilnieks pakāpās uz 11.pozīciju.

Šis ir Puķīša līdz šim labākais rezultāts ziemas olimpiskajās spēlēs. Pirms četriem gadiem Sočos viņš startēja vienīgi 1500 metru distancē, kurā ieguva 15.vietu. 24 gadus vecais šorttrekists šī gada pašā sākumā Eiropas čempionātā savā kroņa 1000 m distancē izcīnīja bronzas medaļu, līdz ar to tieši šajā distancē arī saistās lielākās cerības.

Jāpiebilst, ka Puķītim jātrenējas pašam individuāli vai ar citu valstu komandām, jo ikdienā trenēties ar Latvijas izlasi viņš nedrīkst, jo to liedz Ventspils pilsētas pašvaldības noslēgtais līgums ar sportistu.

Savukārt olimpisko debiju šodien piedzīvoja otrs ventspilnieks Zvejnieks. Šosezon pasaules kausā viņš sasniedzis labākos rezultātus, reizi iegūstot 12.vietu 500 m distancē. Tieši sprintā Zvejniekam paredzēts otrs starts Phjončhanā, kas notiks nākamnedēļ.

Autors: Ventspilieks.lv / Foto: Reuters/LETA