Šonedēļ Ventspilī startē vienas no Eiropā lielākajām šorttreka sacensībām

1333
Autors: Olimpiskais centrs Ventspils
Autors: Olimpiskais centrs Ventspils

Šonedēļ, laikā no piektdienas līdz svētdienai, olimpiskā centra Ventspils ledus hallē notiks vienas no Eiropā lielākajām šorttreka sacensībām – Danubia Cup Latvia Open.

Plānots, ka sacensībās ieradīsies aptuveni 170 dalībnieku no 12 valstīm. Danubia Series Ventspils posmam pieteikušies sportisti no Austrijas, Bulgārijas, Čehijas, Horvātijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Slovākijas, Turcijas, Ukrainas un Ungārijas. Latviju pārstāvēs Ventspils sporta skolas Spars audzēkņi un KBK kluba audzēkņi no Ozolniekiem.

Sacensības Danubia kausa ieskaitē notiks vairākās vecuma grupās – junioru A, B, C. Atsevišķas sacensības notiks pieaugušo, kā arī bērnu D, E un F grupās.

Piektdien, 26.februārī, sacensību svinīgā atklāšana paredzēta plkst.17.00, pēc tās tiks sadalītas medaļas 1500 metru distancē.

Savukārt sestdien, 27.februārī, sacensības 500 metru distancē sāksies jau plkst.8.00, savukārt pusfināli un pēc am sekojoši fināli – no plkst.16.20. Savukārt plkst.17.30 tiks dots starts komandu stafetēm.

Sacensību noslēguma dienā svētdien, 28.februārī, plkst.8.00 sāksies sacensības 1000 m distancē, no plkst.10.00 sāksies pusfināli un pēc tam fināli. Savukārt ap plkst.13.00 paredzēta sacensību apbalvošanas ceremonija.

Ventspils posms ir viens no Austrumeiropas kvalifikācijas posmiem Europa Cup Final sacensībām, kas ir lielākās jauniešu un junioru sacensības Eiropā. 10 labākie jaunieši un juniori katrā vecuma grupā no Austrumeiropas, un tikpat no Rietumeiropas, tiksies Eiropas kausa fināla sacensībās. Rietumeiropas šorttrekisti līdzīgi cīnās StarClass sērijas sacensībās.