Visi spēlētāji cīnījās ar milzīgu atdevi un aizvadīja lielisku spēli, kas ļāva uzvarēt spēcīgo Tenerifes Iberostar, pēc gūtā panākuma FIBA Čempionu līgas otrā apļa pirmajā cīņā pret spāņu klubu sacīja Latvijas vicečempiones Ventspils galvenais treneris Roberts Štelmahers.

Ventspils guva panākumu ar rezultātu 71:65, FIBA Čempionu līgas iepriekšējās sezonas uzvarētājai sagādājot vien otro panākumu šīs sezonas turnīrā.

“Spēlējām pret ļoti spēcīgu komandu, tāpēc esam ļoti laimīgi par uzvaru. Cīnījāmies ar 100% atdevi un laukumā atstājām visu ko varējām,” pēc mača sacīja Štelmahers. “Abas komandas bija pelnījušas uzvaru, taču mēs bijām veiksmīgāki. Esmu pateicīgs saviem basketbolistiem, jo viņi atdeva visus spēkus un aizvadīja lielisku spēli.”

Ventspils uzvarēja Tenerifes komandu jau otro reizi un tā šosezon Eirokausos zaudējusi vienīgi kurzemniekiem. Štelmahers gan atzina, ka viņam nav nekāda noslēpuma, kā pārspēt pretinieku komandu.

“Zinājām, kāda ir Tenerifes komanda, respektējām pretiniekus, taču mēs laukumā dodamies tikai, lai uzvarētu. Nav nekādu noslēpumu. Dažreiz ir tā, ka pret nedaudz vājāku komandu neizdodas tik labs sniegums. Es nesaku, ka mēs esam vājāki, taču dažreiz pret komandām, kuras spēlē nedaudz atšķirīgi, cīnīties ir grūtāk,” sprieda treneris.

Par izšķirošo šajā spēlē viņš nosauca savas komandas sniegumu aizsardzībā.

“Bija svarīgi labi nospēlēt aizsardzībā, jo Iberostar allaž labi spēlē savās mājās, kur tai ir liels līdzjutēju atbalsts. Ielaižot 65 punktus, domāju, ka mēs aizsardzībā bijām lieliski. Mājinieki ļoti labi cīnās par atlēkušajām bumbām uzbrukumā, līdz ar to bija svarīgi neitralizēt šo mājinieku spēles aspektu, kas arī izdevās,” piebilda Štelmahers.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 19 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Aigars Šķēle, kurš atzina, ka mača sākums komandai nav izdevies, taču neviens nav nolaidis rokas.

“Sākām ļoti slikti, jo netrāpījām savus metienus, tomēr turpinājām cīnīties. Priecājos par komandu, jo kā treneris teica, spēlējām ar sirdi un dvēseli, par visiem 100%. Cīnījāmies līdz galam, izcīnot ļoti svarīgu uzvaru pret labu komandu,” teica basketbolists.

Autors: LETA / Foto: LETA