Ventspils augstas klases atbalsta programmas šķēpmetējs Rolands Štrobinders Sportland kausa ceturtajā posmā Jelgavā šķēpu raidīja 83,42 metrus tālu, labojot personīgo rekordu par pieciem centimetriem un izpildot pasaules čempionāta normatīvu. 25 gadus vecais sportists kā pirmais no latviešu šķēpmetējiem izpildīja pasaules čempionāta normatīvu vīriešu konkurencē (83,00 metri).

Līdzšinējais Štrobindera personīgais rekords bija 83,37 metri, ko viņš 2015. gada maijā uzrādīja Rīgas kausu sacensībās. Šo sezonu Štrobinders sāka stabili un regulāri meta tālāk par 80 metriem, un viņa labākais rezultāts šogad bija 82,63 metri, kas jūnija sākumā tika sasniegts Valsts prezidenta balvas sacensībās Valmierā.

Otro vietu sacensībās Jelgavā ieguva cits Ventspils augstas klases atbalsta programmas sportists Ansis Brūns, kurš šķēpu meta 75,79 metrus tālu.

Jelgavā godalgotas vietas ieguva arī citi Ventspils sportisti. Par sacensību uzvarētāju tāllēkšanas sacensībās kļuva Jānis Leitis, kurš sasniedza 7,54 m atzīmi. Par uzvarētājiem kļuva arī sporta skolas Spars audzēkņi Frederika Rūmniece (100 m/b skriešana, 16,19 s) un Edgars Berķis (lodes grūšanā, 15,14 m). Otro vietu šķēpmešanas sacensībās ieguva Gundega Grīva, kura raidīja šķēpu 52,16 m tālu. Tāpat otrā vietas ieguva Gunta Holštroma (1500 m skriešana, 4:55,15) un Rūta Kate Lasmane (tāllēkšana, 5,76 m).

Pasaules čempionāts vieglatlētikā Londonā šogad paredzēts no 4. līdz 13.augustam un šobrīd normatīvu no Ventspils augstas klases atbalsta programmas sportistiem izpildījuši Rolands Štrobinders (šķēpa mešana), Valērijs Žolnerovičs (maratons), Madara Palameika (šķēpa mešana) un Arnis Rumbenieks (50 km soļošana).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Sporta pārvalde