Izrādās, Latvijas iedzīvotāji ir ļoti čakli pārtikas produktu krājumu saldētāji ziemai: 85% Latvijas iedzīvotāju saldē produktus ziemai, secināts Samsung un GfK veiktajā aptaujā. 

Ogas ir visbiežāk saldētā produktu grupa (75%) Latvijā, tai seko zaļumi (60%) un sēnes (38%). Identiska tendence novērojama arī abās pārējās Baltijas valstīs. Vispopulārākie saldētavā liekamie produkti ir zemenes un dilles – tos par saviem top ziemas krājumiem nosaukuši vairāk nekā puse aptaujāto (53%). Tām seko sēnes (38%) un upenes (31%). Arī citas vasaras ogas – mellenes, avenes, dzērvenes un ķirši – nereti tiek lasītas un gādātas, lai nonāktu tieši saldētavā. No garšaugiem Latvijas iedzīvotāji iecienījuši arī saldētus pētersīļus un lociņus.

Latvijas mājsaimniecībās par ziemas vitamīnu krājumiem vairāk rūpējas sievietes (89%). Visbiežāk produktus ziemai saldē iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 49 gadiem. Tie ierasti ir laukos dzīvojošie cilvēki, visvairāk – zemgalieši.

Jūlijā un augustā rit ne tikai aktīva sezonālo produktu sagatavošana ziemas sezonai – šajos mēnešos vērojams arī vislielākais pieprasījums pēc ledusskapjiem Latvijā un Baltijas valstīs. To tirdzniecības apjoms vairāk nekā divas reizes pārsniedz ziemas mēnešos pārdoto iekārtu skaitu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA