Štrobinders: Mans mērķis Rio ir pirmais divpadsmitnieks!

1528
Autors: Latvijas Vieglatlētikas savienība
Autors: Latvijas Vieglatlētikas savienība

Latvijas šķēpmetējs Rolands Štrobinders Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm par mērķi izvirzījis fināla sasniegšanu, kas ļaus ierindoties pirmajā divpadsmitniekā, šķēpmetējs.

Štrobinders olimpisko spēļu normatīvu izpildīja pērn Rīgas kausu sacensībās, kad šķēpu raidīja 83,37 metru tālumā un uzrādīja jaunu personisko rekordu. “Toreiz otro reizi izdevās pārspēt tēva Mārča personisko rekordu. Jutos fantastiski, jo viss tika nokārtots jau gadu iepriekš, no pleciem nokrita smags slogs. Šīs sezonas sākumā biju labā formā, taču guvu cirkšņa traumu, bija ieplēsts muskulis, kā dēļ mēnesi nevarēju neko darīt,” stāstīja Štrobinders.

Šosezon savu labāko rezultātu Štrobinders uzrādīja jūnija vidū, kad Jāņa Lūša kausa izcīņā šķēpu raidīja 81,76 metru tālumā. “Tagad elkonis ir nedaudz jutīgs, taču viss ir 100% izārstēts, un esmu pilnīgi gatavs olimpiskajām spēlēm. Tām gatavojos treniņnometnē Ventspilī. Pašlaik esmu labā formā un ceru, ka olimpiskajās spēlēs viss izdosies,” uzsvēra šķēpmetējs.

Jūlija sākumā Amsterdamā aizvadītajā Eiropas čempionātā Štrobinders kvalifikācijas sacensībās palika bez rezultāta, tādējādi neiekļūstot finālā. “Eiropas čempionātā ne trauma, ne kas cits netraucēja, vienkārši neizturēju psiholoģiski – iesildoties metu 80 metrus, tomēr sacensībās sanāca mazāks rezultāts un pārkāpu līniju,” komentēja Štrobinders.

Pagaidām treniņos Štrobinders šķēpu met apmēram 78 metru tālumā, bet viņš prognozē, ka olimpisko spēļu sacensībās to var paveikt 5-6 metrus tālāk. “Lai iekļūtu finālā, vajadzēs mest 82,00-82,50 metrus. Visi vienmēr gaida uzvaras, taču manis izvirzītais mērķis ir pirmais divpadsmitnieks. Kas notiks finālā, to jau grūti prognozēt,” secināja šķēpmetējs.

Latviju šķēpmešanā kungiem pārstāvēs arī Zigismunds Sirmais, kurš Eiropas čempionātā ar 86,66 metrus tālu metienu tika kronēts par kontinenta čempionu. “Patīkami, ka ir šķēpmetējs, ar kuru visu laiku varam mačoties. Tā mēs sacenšamies jau no jauniešu vecuma. Junioru gados Zigis bija spēcīgāks un es nedaudz atpaliku, taču tagad tie spēki sāk izlīdzināties,” bilda Štrobinders.

Kā lielākos favorītus uz zeltu olimpiskajās spēlēs latvietis min Eiropas šķēpmetējus, bet no citiem kontinentiem būs par vienu spēcīgu atlētu mazāk, jo pasaules vicečempions Ihabs Abdelrahmans no Ēģiptes pieķerts aizliegto vielu lietošanā un nav pielaists četrgades lielākajam sporta forumam. “Viņa sasniegtais rezultāts parāda, cik viņš ir stabils metējs. Diskvalifikācijas gadījumā mūsu iespēja uz augstāku vietu paceļas par vienu pozīciju augstāk. Ārpus Eiropas ir 4-5 spēcīgi šķēpmetēji, bet mūsu kontinentā ir lielāka konkurence,” teica Štrobinders.

Šķēpmetēji uz Riodežaneiro dosies tuvākajās dienās, lai varētu pienācīgi sagatavoties un aklimatizēties. “Būs palikušas divarpus nedēļas līdz startam, būšu pieradis, un viss būs kārtībā. Esmu jauns, un pierašana citai laika zonai netraucēs. Tāpat arī karstie laikapstākļi nebaida,” pauda Štrobinders.

Patlaban 24 gadus vecais Štrobinders janvārī tika atzīts par pērnā gada Latvijas labāko vieglatlētu.

Kvalifikācijas sacensības šķēpmešanā kungiem notiks 17.augustā, bet fināls paredzēts divas dienas vēlāk.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam. Latvijas izlases pieteikumā dalībai sacensībās ir 34 sportisti.