Bīstamo atkritumu savākšanas akcijā aktīvākie privātmāju iedzīvotāji

1325
Autors: Ventspils labiekārtošanas kombināts
Autors: Ventspils labiekārtošanas kombināts

Ventspilī noslēgusies kārtējā pašvaldības SIA Ventspils labiekārtošanas kombināts organizētā bīstamo atkritumu savākšanas akcija, kuras laikā iedzīvotāji tika aicināti bez maksas nodot bīstamos atkritumus. Akcijas laikā Ventspils iedzīvotāji nodeva izstrādātu eļļu, baterijas, dienasgaismas spuldzes, krāsas, dzīvsudrabu, ķimikālijas, medikamentus u.c. bīstamos atkritumus – kopā ap 100 kg.

Bīstamo atkritumu savākšanas akcija tiek organizēta, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību, ka, lai saudzētu apkārtējo vidi, bīstamie atkritumi nododami atsevišķi no sadzīves atkritumiem.

Pašvaldības SIA Ventspils labiekārtošanas kombināts pateicas iedzīvotājiem par izrādīto atsaucību un atgādina, ka ikdienā lielgabarīta atkritumus (mēbeles), elektriskās un elektroniskās iekārtas, bīstamos (izņemot azbestu saturošus materiālus), plastmasas, stikla, metāla, papīra atkritumus, kā arī no maija līdz novembrim zaļos atkritumus iedzīvotāji bez maksas var nodot šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos – Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a katru dienu, izņemot pirmdienas, no plkst.10 līdz 19.

Savukārt par maksu – 0,04 eiro kilogramā (ar PVN) iedzīvotāji šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos var nodot būvniecības un būvju nojaukšanas atkritumus, kas no katra iedzīvotāja apjoma ziņā vienā reizē nepārsniedz vienu kubikmetru (atkritumu izmēri apmēram 60x40x100 cm un svars līdz 50 kg).