Suharevs ar jaunu personisko rekordu izcīna Eiropā astoto vietu!

1426

Jaunais latviešu talantīgais svarcēlājs Ritvars Suharevs trešdien vakarā Horvātijā izcīnīja augsto astoto vietu Eiropas čempionātā pieaugušajiem. Tas ir viņa augstākais panākums pieaugušo konkurencē.

Nupat tikai 18 gadu vecumu sasniegušais ventspilnieks svara kategorijā līdz 77 kg bija visjaunākais dalībnieks. Pārējie bija krietni par viņu vecāki. Suharevs startēja B grupā, kurā piedalās nomināli vājāki sportisti, taču ne vienmēr tas tā ir. Šajā grupā labāko rezultātu sasniedza rumānis Dumitru Kaptari, kurš negaidīti kļuva arī par čempionu kopvērtējumā, summā paceļot 360 kg.

Suhaevs B grupā ierindojās otrajā vietā. Viņš raušanā pacēla 145 un 150 kilogramus smagus stieņus, bet 154 kg viņam nepadevās. Savukārt grūšanā ventspilnieks pacēla 175, 180 un 185 kg. Summā Suharevs sasniedza 335 kg, tā labojot savu personisko rekordu par trim kilogramiem. A grupā, kurā startēja potenciāli specīgākie sportisti, Suharevam izdevās apsteigt dažus smagatlētus un kopvērtējumā izcīnīt astoto vietu. Lai iekļūtu medaļnieku pulkā, Suharevam bija jāceļ par 13 kg vairāk.

Jau vēstīts, ka mūsu olimpiskā cerība Rebeka Koha pirmdien šajā čempionātā svara kategorijā līdz 58 kg izcīnīja sudraba godalgu, no čempiontitula atpaliekot vien par vienu kilogramu.

Savukārt pagājušā gada Eiropas čempions svara kategorijā līdz 105 kg Artūrs Plēsnieks šajā čempionātā nestartē. Viņš aktīvi trenējas un turpina atgūties pēc pleca operācijas. Plēsnieks cer būt maksimāli gatavs, lai startētu gada nogalē gaidāmajā pasaules čempionātā.

Autors: Ventspilnieks.lv