Svētdien Ventspilī starts Vivus MTB maratona jaunajai sezonai

1355
Autors: Vivus.lv MTB maratona rīkotāji
Autors: Vivus.lv MTB maratona rīkotāji

Svētdien, 17.aprīlī, Ventspils Piedzīvojumu parkā notiks kalnu divriteņu sacensību seriāla Vivus.lv MTB maratons pirmais posms.

Ventspils nu jau tradicionāli ir kļuvusi par mājvietu šī seriāla sākuma posmam. Kā skaidro seriāla organizators Mairis Levans, Ventspils ir ļoti pateicīga vieta kalnu divriteņu maratona organizēšanai agrā pavasarī, jo var gandrīz ar 100% garantiju būt droši, ka sniegs aprīlī jau būs nokusis. Tāpat Ventspils Piedzīvojuma parka infrastruktūra un slēpošanas kalns ir ļoti pateicīgs velosacensību organizēšanai.

Šogad Vivus.lv MTB maratons svin savu desmito sezonu, tāpēc organizatori īpašu uzmanību pievērsīs jaunumiem gan distancēs, gan sacensību centrā. Kā vienu no distanču jaunumiem varam atzīmēt pusaudžu distanci, kas veidota, lai nodrošinātu pusaudžiem viņu vecumam un fiziskajai gatavībai atbilstošu distanci. Pusaudžu distances garums Ventspilī būs aptuveni 10 kilometri, bet citos Vivus.lv MTB maratona posmos distances garums variēs no 10 līdz 15 km. Pusaudži distancē dosies atsevišķi no maratona vai pusmaratona distanču dalībniekiem, tādējādi uzlabojot dalībnieku drošību trasē un nodrošinot iespēju pusaudžiem godīgi sacensties savā starpā. Savukārt sacensību centrā tiks nodrošinātas dažādas atrakcijas bērniem un līdzjutējiem, lai nevienam nebūtu garlaicīgi un neviens nejustos lieks šajā pasākumā.

Tāpat kā visus iepriekšējos gadus, Vivus.lv MTB maratons notiks septiņos posmos visā Latvijā, kuros tiks noskaidroti labākie braucēji gan katrā posmā, gan absolūtajā vērtējumā, gan arī savās vecuma grupās.

Šosezon dalībnieki varēs izvēlētiesvienu no četrām distancēm: maratona distancē no 50 līdz 60 km, pusmaratona distance 25 līdz 30 km, pusaudžu distance 10 līdz 15 km, kā arī bērnu bauciens 0,4 līdz 2 km.