Ašvorts: Iekļūt 1/2 finālā bija mūsu galvenais uzdevums, un mēs to izpildījām

1435
Autors: FK Ventspils
Autors: FK Ventspils

Futbola kluba Ventspils galvenais treneris Pols Ašvorts pēc uzvaras Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā pār FK Liepāja (1:0) uzsvēra, ka iekļūšana pusfinālā bija komandas galvenais uzdevums un tas tika izpildīts.

«Iespējams, kopumā, Ventspils aizvadīja ne pašu labāko maču, bet kausa spēlēs vienmēr pirmajā plānā ir cīņa un raksturs. Kaut gan pirmās 20 minūtes mēs aizvadījām ļoti labi un guvām vārtus, mums bija pārsvars. Tomēr pēc tam mums ne labākajā veidā izdevās tikt galā ar pretinieka garajām piespēlēm, kurš labi pielietoja presingu, ieguva daudz otrās bumbas,» pēc spēles komentēja Ašvorts.

Treneris īpaši uzslavēja aizsargus un vārtsargu Maksimu Uvarenko, kuri teicami tika galā ar saviem uzdevumiem, jo komanda pirmo reizi jaunajā sezonā nezaudēja vārtus. «Un kad tā notiek, tad uzvaras iespējamība Ventspilij uzreiz kļūst ļoti augsta. Esmu pateicīgs futbolistiem par raksturu un pašatdevi. Iznākumā, uzskatu, Ventspils uzvarēja grūtā spēlē pelnīti un likumsakarīgi iekļuva pusfinālā,» teica Ašvorts.

FK Ventspils šajā Kurzemes derbijā izmantoja jaunu taktisko shēmu. «Mēs nopietni gatavojāmies, izzinājām pretinieku un izvēlējāmies šādu plānu. Kāds var teikt, ka mēs spēlējām ar vienu uzbrucēju, bet es uzskatu, ka mēs spēlējām pēc shēmas 4-3-3. Spēlē viss kas var gadīties, tomēr spēlēt pēc shēmas 4-5-1 es tiešām negrasījos,» komentēja treneris.

Savu debiju ventspilnieku rindās šajā spēlē piedzīvoja jaunais nigēriešu pussargs Aballahs Alfa, kurš pirms diviem gadiem Nigērijas U-17 izlases sastāvā kļuva par pasaules čempionu. «Viņš debitēja pa īstam un debitēja ļoti labi. Alfa ir nopelnījis savu iespēju, viņš brīnišķīgi izskatās treniņos – kausa Kurzemes derbijā es viņām šo iespēju arī devu. Alfas iziešana, starp citu, iespaidoja mūsu taktisko zīmējumu. Man negribējās izjaukt saiti Pauļjus – Rečickis, kura ļoti lieliski sevi parādīja iepriekšējos mačos, tādēļ mēs iznākumā arī izvēlējāmies šādu variantu, kuru visi ieraudzīja,» teica Ašvorts.